Parashikimi i motit, e martë 24 nëntor 2020

TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e martë parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira mesatare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina në lugina.

Era do të fryjë me drejtim lindje-verilindje e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 4/15 diell re
Kukës -1/5 diell re
Lezhë 2/16 diell re
Dibër -1/7 diell re
Durrës 8/19 diell re
Tiranë 6/18 diell re
Elbasan 7/19 diell re
Berat 5/19 diell re
Vlorë 9/19 diell re
Korcë 0/10 diell re
Gjirokastër -1/15 diell re
Sarandë 6/18 diell re

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.