Kuvendi voton Qeverinë Hoti

PRISHTINË, 3 qershor /ATSH/ Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar Qeverinë Hoti.

Me 61 vota pro, 1 abstenim dhe 24 vota kundër, deputetët e Kuvendit i thanë “po” qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së.

Në këtë seancë nuk kanë marrë pjesë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës./KosovaPress//e.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.