Ballina Etiketimet Votim

Etiketim: votim

SHBA – Senati voton për fatin e Trump pak pas betimit...

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-DPA/ - Vetëm 60 minuta pasi presidenti i zgjedhur, Joe Biden të betohet më 20 janar, fati i paraardhësit të tij...

SHBA – Biden: Senati të mos vonojë miratimin e anëtarëve të...

NJU JORK, 14 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i zgjedhur i SHBA-së Joe Biden, pasi Dhoma e Përfaqësuesve votoi për fajësimin ndaj presidentit Donald Trump...

FOKUS – Trump presidenti i parë amerikan me dy ”impeachment”

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AA/ - Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së votoi për fajësimin (''impeachment'') ndaj presidentit Donald Trump me një nen të vetëm, për...

UASHINGTON – Kongresi voton për fajësimin e Trump

UASHINGTON, 13 janar /ATSH-AFP/ - Një shumicë e zyrtarëve të zgjedhur nga Dhoma e Përfaqësuesve votuan sot për të paditur zyrtarisht Donald Trump për...

Osmani letër KQZ-së: Rishikoni vendimin, vota s’kushtëzohet me një telefonatë

PRISHTINË, 12 janar/ATSH/- Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani i ka dërguar letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, lidhur me procesin e votimit dhe verifikimit të...

SHBA – Balotazhi në Xhorxhia vendimtar për kontrollin e Senatit

XHORXHIA, 5 janar /ATSH-DPA/ - Shteti i Xhorxhias në SHBA do të zhvillojë sot një balotazh për dy vende në Senat, që do të...

Kuvendi miraton projektligjet në seancë plenare, rrëzon dy dekrete të Metës

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi rrëzoi sot me 87 vota kundër, 10 abstenime, dhe 12 vota pro dekretin e Presidentit “Për kthimin e ligjit...

BM – Londra: Lidhjet me Uashingtonin do të riforcohen kushdo qoftë...

LONDËR, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Lidhjet mes Britanisë së madhe dhe SHBA do të riforcohen kushdo qoftë fituesi i zgjedhjeve që ka përballur republikanin,...

SHBA 2020 – Biden kryeson në Kaliforni, Oregon dhe Uashington

UASHINGTON, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti, Joe Biden fitoi Kaliforninë, Oregonin dhe Uashingtonin, tre bastione demokrate, sipas stacioneve televizive CNN dhe Fox. Këto tre fitore...

SHBA 2020 – Melania Trump voton pa maskë!

UASHINGTON, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump hodhi sot votën e saj për zgjedhjet presidenciale amerikane. Pamjet video e treguan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA