Ballina Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

Dita e Ndërgjegjësimit Botëror për Autizmin/ Kuvendi vazhdon traditën e mbështetjes...

TIRANË, 1 prill /ATSH – I. Vata/ Në Ditën e Ndërgjegjësimit Botëror për Autizmin, Kuvendi i Shqipërisë vazhdon traditën e mbështetjes së iniciativës “Ndriçimi...

Punimet e Kuvendit/ Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin, seancat plenare ditët...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH – I. Vata/ Konferenca e Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 1-26 mars dhe Kalendarin e punimeve...

Kuvendi në seancë plenare, interpelancë me ministrin Majko

TIRANË, 1 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet këtë të hënë në një seancë plenare. Në rend të ditës, ndër të tjera...

Kuvendi në seancë plenare, shqyrton përbërjen e Komisionit të Posaçëm për...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kuvendi zhvillon sot seancën plenare ku do të shqyrtohen disa projektligje. Kështu Kuvendi do të shqyrtojë sot projektligjin “Për një ndryshim...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese/ Tre kandidatë shprehën interesin pranë Kuvendit  

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Kuvendi ka publikuar sot emrat e tre kandidatëve që kanë shprehur interes për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Ata janë Altin...

Kuvendi revokon vendimin për shpalljen e vakancave në KLGJ dhe KLP

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Kuvendi ka vendosur revokimin e vendimit për shpalljen e vakancave në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të...

Kuvendi voton sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Kuvendi zhvillon sot seancën plenare ku pritet të shqyrtohet projektligji “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 10.019, datë...

Nis sesioni i ri parlamentar/ Ruçi: Këtë legjislaturë Gjykata Kushtetuese duhet...

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi në fjalën e mbajtur sot në parlament, në nisjen e sesionit të ri...

Soreca: Votimi i 23 korrikut plotësoi kushtin kryesor për hapjen e...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca shprehet se Parlamenti i ka kompetencat ligjore për të bërë ndryshime të tjera...

Kuvendi seancë plenare në datat 27, 28 dhe 30 korrik

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Kuvendi do të zhvillojë seanca plenare në datat 27, 28 dhe 30 korrik. Konferenca e Kryetarëve miratoi sot kalendarin një javor të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA