NJU JORK – Cuomo: Përparimi pandemik po stabilizohet

NJU JORK, 8 prill /ATSH-AFP/- Shteti i Nju Jorkut regjistroi sot një rekord të ri të numrit të vdekjeve nga koronavirusi i ri, me 779 vdekje në 24 orët e fundit.

“Pavarësisht numrit të vdekjeve, përparimi pandemik po stabilizohet”, tha guvernatori i shtetit, Andrew Cuomo.

“Masat e kontrollit dhe kufizimeve për aktivitetet jo thelbësore janë duke vepruar. Kurba e shtrimeve të reja në spitale rrafshuar”, vazhdoi ai, në njoftimin e tij të përditshëm mbi situatën./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.