Ballina Etiketimet Cuomo

Etiketim: cuomo

COVID-19 – Cuomo: Shkalla e pozitivitetit në Nju Jork po rritet...

NJU JORK, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Përqindja e testeve pozitive për COVID-10 ka filluar të rritet sërish në Nju Jork, paralajmëroi sot guvernatori i...

NJU JORK – Cuomo: Do të rikontrollojmë vaksinat e vlerësuara nga...

NJU JORK, 24 shtator /ATSH-AFP/ - Shteti i Nju Jorkut do të rikontrollojë besueshmërinë e vaksinave COVID-19 të vlerësuara nga Uashingtoni, para se t'ia...

SHBA – Cuomo: Shkollat e Nju Jorkut mund të rihapen në...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Guvernatori i shtetit të Nju jorkut, Andrew Cuomo njoftoi sot se shkollat njujorkeze mund të rihapen sërish në...

SHBA – Nju Jorku vë karantinë për vizitorët nga 16 shtete...

NJU JORK, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Shteti i Nju Jorkut do të aplikojë masën e karantinës për vizitorët nga 16 shtete të SHBA-së, ku...

TENIS – Cuomo: ”US Open” pa spektatorë

NJU JORK, 17 qershor /ATSH-AA/ - ''US Open'' do të mbahet me dyer të mbyllura dhe me protokolle sigurie në muajin gusht, njoftoi në...

SHBA – Cuomo: Bizneset të ndalojnë hyrjen pa maskë të klientëve

NJU JORK, 28 maj /ATSH-DPA/- Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, njoftoi sot një urdhër, që lejon dyqanet dhe supermarketet në shtet t’u mohojnë...

SHBA – Nju Jorku lejon grumbullimet deri në 10 persona

ALBANY, 23 maj /ATSH-DPA/ - Tashmë në Nju Jork do të lejohen grumbullimet deri në 10 persona, pasi një proces gjyqësor kundërshtoi një direktivë...

SHBA – Nju Jorku njofton zgjatjen e kufizimeve përtej 15 majit

NJU JORK, 27 prill /ATSH/ - Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo, njoftoi sot se do të zgjasë masën e qëndrimit në...

SHBA – Cuomo informon për lehtësim të kufizimeve

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-DPA/ - Nju Jorku, shteti më i goditur në SHBA nga pandemia e koronavirusit, mund të lehtësojë disa kufizime duke filluar...

SHBA – Cuomo: Masat e lehtësimit nga COVID-19 jo të shpejta

UASHIGNTON, 19 prill /ATSH-DPA/ - Bisha është akoma gjallë dhe ajo mund të ngrihet sërish, deklaroi guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo duke iu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA