Ballina Etiketimet Pandemia

Etiketim: pandemia

Mbyllja e shkollave/ Rama: Përgjegjësi e autoriteteve tona, masat të zbatohen...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se vendimi për mbylljen ose jo të shkollave është përgjegjësi e autoriteteve tona të autorizuara që...

Mortaliteti më i ulët se mesatarja e rajonit/ Rama: Asnjë tregues...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se asnjë e dhënë e pandemisë nuk është më keq në Shqipëri sesa në vendet e...

Basha: Shqipëria, vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ “Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve këtë tetor, sipas metodologjisë së EUROSTAT”, deklaroi...

Soreca: Teksti i kornizës negociuese për Shqipërinë është pranuar nga të...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, në një intervistë për Deutsche Welle komentoi procesin e hapjes së negociatave për...

Basha: Ekonomia po falimenton, Rama nuk ka kohë për problemet e...

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi takime me sipërmarrës të biznesit të vogël. Gjatë takimit me kryetarin Basha sot...

Lufta kundër terrorizmit dhe negociatat/ Rama, videokonferencë me kancelarin austriak Kurz

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një videokonferencë me Kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz. Në video-konferencë u bisedua mbi luftën e përbashkët kundër...

VIDEO-Shfaqje teatrale në ambiente të hapura/ Kiço Londo për ATSH-në: Ky...

TIRANË, 28 tetor/ATSH-Bledi Naska/ Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" pavarësisht situatës së krijuar nga pandeminë COVID-19, ka ngjitur në skenën verore një numër të...

“Shqipëria e papërgatitur për valën e parë të pandemisë”/ Basha: Pasojat...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se, “Shqipëria ishte e papërgatitur për valën e parë të pandemisë dhe...

Basha: Taksistët ndër më të prekurit nga kriza e pandemisë, do...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një varg takimesh me bizneset e taksive në qytetin e Tiranës. “Taksistët janë...

“Qytetarët do të votojnë PS për reformat e ndërmarra”/ Nikolla: Kemi...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Lindita Nikolla u shpreh sot besimplotë se qytetarët do të votojnë PS-në edhe në zgjedhjet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA