AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/02/2020

MYNIH (Gjermani) – Konferenca e Mynihut për sigurinë.

MOSKË (Rusi) – Përfundon afati i vendosur për të prezantuar amendamentet për projektin e rishikimit kushtetues të Putinit.

KOPENHAGË (Danimarkë) – 5-vjetori i atentatit të dyfishtë kundër një qendre kulturore hebreje dhe një sinagoge, që shkaktoi dy të vdekur.

LONDËR (Britani e Madhe) – Java e modës vjeshtë-dimër.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e Angela Merkel dhe homologut sudanez para takimit të tyre.

TUNIS (Tunizi) – Prezantimi i qeverisë së re tuniziane.

SWIDNICA (Poloni) – Takim zgjedhor i Robert Biedron, kandidat për zgjedhjet presidenciale për një koalicion të majtë.

SENEGAL – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në kontinentin afrikan dhe në Gji.

VENEZUELË – Manovra ushtarake në qytetet kryesore të vendit, njoftuar nga Maduro./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.