Kurti takon dy kongresistë amerikan

TIRANË, 22 janar /ATSH/ – Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot ka takuar dy kongresistë amerikan, Earl Pomeroy dhe Pia Pyle, të dy pjesë e ekipit të senatorit Robert Dole.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i LV-së, Haki Abazi.

“Sot, paradite në selinë qendrore të LVV, kryetari i LVV Albin Kurti ka pritur në takim Kongresmenin Earl Pomeroy dhe Pia Pyle, që të dy pjesë e ekipit të Senatorit të mirënjohur z. Robert (Bob) Dole”, shprehet Abazi. /Kosova Press/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.