Ballina Etiketimet Kurti

Etiketim: Kurti

Vizita zyrtare në Kosovë/ Rama, takim me kreun e Vetëvendosjes Albin...

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Pas disa takimeve me drejtues të lartë të shtetit të Kosovës, Kryeministri Edi Rama u prit në takim edhe nga...

Kurti: Po na bëhet padrejtësi si në vitin 2014, synohet qeveri...

PRISHTINE, 23 prill/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot se po synohet të formohet një qeveri pa fituesin e zgjedhjeve dhe kundër fituesit. Në...

Kurti i kërkon Gjykatës Kushtetuese që të respektojë legjislacionin në fuqi

PRISHTINE, 23 prill/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar sot Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës një parashtresë...

COVID-19/ Kryeministri Kurti viziton Fushë-Kosovën dhe Obiliqin

PRISHTINË, 15 prill /ATSH/ Kryeministri në detyrë, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilia Rexhepi, vizituan sot...

OAK kërkon lehtësi në qarkullim për bizneset e Shqipërisë dhe Kosovës

PRISHTINË, 9 prill/ATSH/ Oda e Afarizmit e Kosovës (OAK) i është drejtuar me një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe atij kosovar, Albin...

Vitia: Në dy ditët e ardhshme fillojmë të ndërmarrim masat

PRISHTINË, 8 prill /ATSH/ Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia u shpreh se në dy ditët e ardhshme do të fillojnë me ndërmarrjen...

Kurti: Me Thaçin mund të bisedojmë vetëm për zgjedhje të reja

PRISHTINË, 1 prill/ATSH/ Kryeministri në detyrë i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit që zhvilloi sot me presidentin e vendit,...

Kurti: Nis sonte zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, hiqet taksa...

PRISHTINË, 31 mars /ATSH/ Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, si zëvendësim për...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti/ Pisonero: Të gjithë liderët politikë të veprojnë...

TIRANË, 26 mars/ATSH/  -Zëdhënësja e Komisonit Europian për çështjet e zgjerimit, Ana Pisonero deklaroi sot se, “votimi për mocionin e mosbesimit për qeverinë e...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ - Për Presidentin e Republikës, Ilir Meta situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit duhet të jetë prioriteti numër një për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA