Cakaj, vizitë dyditore në Shkup

TIRANË, 25 shkurt ATSH/ – Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj do të vizitojë në datat 26-27 shkurt Maqedoninë e Veriut.

Cakaj do të jetë në Shkup ku do të zhvillojë një sërë takimesh dypalëshe.

Në datë 27 shkurt, ministri Cakaj pas takimit me homologun e tij, Nikola Dimitrov, do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

/gj.mima/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.