Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: shkup

MV: Ambasada amerikane: Zgjedhjet një hap i rëndësishëm drejt demokracisë

SHKUP, 16 korrik /ATSH-MIA/ – Si zgjedhje të para të mbajtura pas hyrjes së Maqedonisë së Veriut në NATO dhe pas ftesës për fillimin...

MV – Fillon fushata elektorale pas mbarimit të gjendjes së jashtëzakonshme

SHKUP, 22 qershor /ATSH-MIA/-  Sot skadon gjendja e jashtëzakonshme tetëditore e shpallur nga presidenti Stevo Pendarovski për përgatitjet e domosdoshme për organizimin e zgjedhjeve...

MV – 7 vite burg për shpërdorim të postit zyrtar për...

SHKUP, 18 qershor /ATSH-MIA/ - Gjykata vendosi sot dënimin me nëntë vjet burg për të akuzuarin e parë në rastin “Reket” Bojan Jovanovski, ndërsa...

MV – Liderët partiakë sërish një tjetër takim për datën e...

SHKUP, 18 maj /ATSH-MIA/ - Liderët e partive maqedonase, të cilët u takuan të martën e kaluar te presidenti Stevo Pendarovski, do të takohen...

Ambasada shqiptare në Shkup, thirrje qytetarëve të mos udhëtojnë

TIRANË, 3 prill/ATSH/  -Të gjithë qytetarët e Republikës së Shqipërisë, që ndodhen në Maqedonin e Veriut, si të punësuarit e përkohshëm apo ata që...

BRUKSEL – Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme: Vendim pozitiv për Tiranën...

BRUKSEL, 17 mars /ATSH/ - Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të Bashkimit Europian do të vendosë pozitivisht për hapjen e negociatave të pranimit me...

MV – Asselborn: Dera e BE-së e hapur për Ballkanin Perëndimor

SHKUP, 9 mars /ATSH-MIA/ - Dera e BE-së është e hapur dhe kjo është në interes jo vetëm të Maqedonisë së Veriut, por edhe...

MV – LSDM dhe BESA nënshkruajnë koalicion parazgjedhor

SHKUP, 27 shkurt /ATSH-MIA/ - Lëvizja BESA është partia e parë shqiptare, e cila e ka tejkaluar konceptin e vjetër sipas të cilit votat etnike...

BRUKSEL – PE kërkon hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin

BRUKSEL, 11 shkurt /ATSH-MIA/ - Projektrezoluta e Bashkimit Europian kërkon nga vendet anëtare të fillojnë menjëherë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe...

SHKUP – Di Maio: Italia mbështet anëtarësimin e MV në BE

SHKUP, 11 shkurt /ATSH-ANSA/- Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut  siguroi mbështetjen e plotë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA