Foto/ Ja si do të jetë Unaza e re e Tiranës

Foto/ Ja si do të jetë Unaza e re e Tiranës

Foto/ Ja si do të jetë Unaza e re e TiranësProjekti i Unazës së Madhe do të lehtësojë trafikun në kryeqytet, por do të jetë edhe një tjetër vepër që rrit imazhin e Shqipërisë.https://ata.gov.al/2018/11/05/foto-ja-si-do-te-jete-unaza-e-re-e-tiranes/

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E hënë, 5 Nëntor 2018

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Unaza e Madhe e Tiranës është projekti i radhës i qeverisë, që do të transformojë infrastrukturën rrugore të kryeqytetit.

Projekti i Unazës së Madhe do të lehtësojë trafikun në kryeqytet, por do të jetë edhe një tjetër vepër që rrit imazhin e Shqipërisë.

Në total janë 317 objekte që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Prej tyre, 163 janë në procesin e legalizimit, por do duhet të skualifikohen nga ALUIZNI; me vërtetim pronësie 123 objekte; 22 janë të skualifikuara tashmë; 4 objekte të trajtuara me VKM Nr. 442 ndërsa për 5 objekte ende nuk ka informacion.

/m.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.