Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Siguria rrugore/ 20 leje drejtimi të pezulluara për shpejtësi dhe alkool,...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Policia rrugore e Tiranës po vijon kontrollet në fundjavë në akset kryesore rrugore për garantimin e sigurisë rrugore. Në total janë 20...

Enti Rregullator i Ujit: Çmimi i ujit në Pogradec dhe Korçë...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi mbrëmë në një emision televiziv se, "qytetarët e Tiranës e kanë më të...

Rindërtimi në Tiranë/ 359 kantiere të hapura, të hënën miratohen 250...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Tirana është kthyer në një kantier pune ku në kuadër të programit të Rindërtimit janë hapur 359 kantiere, ndërkohë që të...

FOTO/ Bashkia e Tiranës mban premtimin, transformohet blloku i banimit në...

  - Veliaj: “Platforma jonë në këto 215 ditë është puna - TIRANË, 23shtator/ATSH/ Trotuaret e reja, kanalizimet, ndriçimi dhe sinjalistika i kanë ndryshuar faqen bllokut...

FOTOGALERI/ Tirana i bashkohet qyteteve europiane në Ditën Ndërkombëtare pa Makina

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Edhe këtë vit Tirana i është bashkuar “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve për të përdorur sa...

Edison Ypi: Dikur të dilje me biçikletë në Tiranë e dënoje...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Shtimi i korsive të dedikuara të biçikletave në Tiranë ka rritur interesin e qytetarëve për të blerë një biçikletë, apo për...

Shpronësimet në Unazën Lindore të Tiranës/ Miratohet fondi prej 278 milionë...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot disa ndryshime dhe shtesa në vendimin  “Për shpronësimin për interes publik të pronarëve të pasurive të...

Ekspozita lëvizëse me imazhe filmike të një jete plot magji edhe...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ “Njëqindvjetori-Fellini në botë” titullohet ekspozita lëvizëse që u hap sot në Tiranë pas prezantimeve në Moskë, Sao Paulo, Romë, Vilnius, duke...

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë, një sukses me rëndësi historike

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përshëndeti arritjen e marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë, nënshkruar sot nga kryeministri i Republikës së Kosovës,...

PS nuk pret vitin elektoral për të mbajtur premtimet/ Sfida, hyrja...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh drejtuesi për Tiranën i PS-së për fushatën zgjedhore, deklaroi sot se "PS nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA