Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Flota e parë e autobusëve “Go Green” në Tiranë, Veliaj: Modernizim...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Bashkia e Tiranës ka prezantuar sot linjën e re të autobusëve hibridë dhe elektrikë në Tiranë. 20 autobusët e parë “Go Green” mbërritën...

Po transportonin 35 emigrantë, policia arreston dy të rinj

TIRANË 24 korrik /ATSH-I.Vata/-Dy të rinj janë arrestuar në Tiranë pasi janë kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt një shume monetare, ndërkohë që...

Lagjja “5 Maji” në Tiranë, punime me ritme të larta për...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Në lagjen "5 Maji" në Tiranë punimet po ecin me ritme të larta, për të akomoduar sa më shpejt banorët në...

Unaza e madhe e Tiranës, përfundojnë 90 % e punimeve në...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Në Unazën e Tiranës vijon me ritme të larta puna për ndërtimin e saj, ku ka përfunduar 90 % e punimeve...

Investimet e reja në Tiranë/ Veliaj: 10 shkolla të reja hapen...

TIRANË 21 korrik /ATSH-I.Vata/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë televizive u shpreh se teksa kryeqytetasit kanë nisur pushimet verore,...

Bien në prangat e policisë 8 shtetas në Tiranë

TIRANË 21 korrik /ATSH-I.Vata/ Arrestohen nga Policia e Tiranës 8 shtetas, për vepra të ndryshme penale, si dhe sekuestrohen lëndë narkotike kokainë, metadon dhe...

Rindërtohet shtëpia e familjarëve të Havzi Nelës, Veliaj: Drejt përfundimit 63...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Rindërtimi i banesave të prekura nga tërmeti i fortë që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit po vijon me ritme...

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, kreu i KMSH: Ushqeni dashuri për...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin, ditë që shënon flijimin dhe sakrificën e njeriut në emër të besimit dhe të dashurisë...

Fshati Kasallë në Zall-Herr me ujësjellës të ri, Veliaj: Zgjidhje për...

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ Rreth 550 familje të fshatit Kasallë, në njësinë administrative Zall-Herr, të cilët prej 30 vitesh përdornin ujë pusi, tashmë do të...

“Bëje ose Vdis”, ekspozita kushtuar Ukshin Hotit

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Në Kalanë e Tiranës u çel ekspozita me titull “Bëje ose Vdis”, kushtuar jetës dhe veprimtarisë së Ukshin Hotit. Ekspozita përmban fotografi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA