Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Ermal Meta, koncert më 17 shtator në stadiumin “Air Albania” në...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta do të mbajë më 17 shtator një koncert në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. Ky do...

Veliaj pret Daut Haradinajn: Fushata për bashkinë e Prishtinës, me ide

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në zyrën e tij deputetin kosovar të partisë së AAK-së, Daut Haradinaj, i...

Rikthehet “Mural Fest”, 20 artistë nga vende të ndryshme të botës...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Mural Fest fillon nesër duke sjellë një numër të konsiderueshëm prej 20 artistësh nga vende të ndryshme të botës që do...

Zjarri te “Sarajet”, reagon bashkëpronarja: E kanë vënë trashëgimtarët e tjerë...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Vjollca Shkreli, një nga bashkëpronaret e monumentit kulturor "Sarajet e Toptanit" ka thënë në një intervistë televizive se zjarri është vënë...

Zjarri tek “Sarajet”, Meta: Akt kriminal dhe i dënueshëm

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Presidenti Ilir Meta reagoi sot në lidhje me zjarrin e raportuar tek “Sarajet” në Tiranë. “Tirana u gdhi sot me një tjetër...

Kafe “Kursal”, ishulli europian i Tiranës së viteve ’30

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave solli sot të dhëna interesante për kafenenë dhe restorantin e famshëm të Tiranës së viteve ‘30,...

Kantieri i Unazës, Rama: Drejt përfundimit Galeria numër 5 në nyjën...

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në Facebook një video ku tregohet puna që po vijon të zhvillohet për ndërtimin e...

Transformohet rrotullimi i Saukut, Veliaj: Një xhevahir tjetër i shtohet qytetit

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Bashkia e Tiranës do na surprizojë kur të kthehemi nga pushimet. Të gjithë ata qytetarë që do të hyjnë në Tiranë...

Parandalohen rreth 98 ngjarje rrugore në vend 10 ditët e para...

TIRANË 10 gusht /ATSH-I.Vata/ Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet për të garantuar sigurinë rrugore të qytetarëve, në të cilat janë arrestuar 13 drejtues...

“Syri i Ciklopit”, oazi i qetësisë vetëm pak kilometra larg Tiranës

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Syri i Ciklopit ose siç i thonë ndryshe Gjurma e Ciklopit, rreth 4 km poshtë Krrabës, në fshatin e quajtur Skuterrë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA