Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Raporti paraprak i misionit të OSBE/ODIHR/ Celibashi: Të gjitha vlerësimet, realiste

TIRANË, 26 prill /ATSH – I. Vata/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi i cilësoi sot realiste të gjitha gjetjet e misionit ndërkombëtar të...

Numërimi i votave/Soreca: Procesi duhet të vijojë pa probleme dhe vonesa

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, u shpreh se "është dita e dytë e vëzhgimit në këtë moment...

Tabaku: Numëruesit të vijojnë procesin

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Partia Demokratike nëpërmjet kandidates për deputete, Jorida Tabaku u ka bërë apel të gjithë vëzhguesve dhe numëruesve të vijojnë procesin...

Meta: Faleminderit qytetarëve për pjesëmarrjen dhe qytetarinë e treguar

TIRANË, 25 mars /ATSH – I. Vata/  Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar procesin zgjedhor dhe ka falënderuar qytetarët për pjesëmarrjen. Në reagimin e tij, Meta...

Kim: Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të votuar të lirë...

TIRANË, 24 prill /ATSH – I. Vata/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat. Kim...

Policia Dibër, masa për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

TIRANË, 24 prill/ATSH/- Në zbatim të detyrave të përcaktuara në programin e punës të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit "Mbi garantimin e...

Nr. 23 në fletën e votimit, Fatmir Xhafaj synon të marrë...

TIRANË, 22 prill /ATSH/ Me nr. 23 në fletën e votimit, kandidati i PS-së, në qarkun Tiranë Fatmir Xhafaj, synon të marrë mbi 10...

Më 25 prill çojeni në shtëpi Ilir Metën, turpi më i madh...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Gjatë mbylljes së fushatës së PS-së në Tiranë, Kryeministri Edi Rama tha se "Ilir Meta është turpi ynë, është turpi i...

Çela: Menjëherë përpara përgjegjësisë penale këdo që do të vendosë në...

TIRANË, 22 prill /ATSH – I. Vata/ Prokurori i Përgjithshëm dhe prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm në kuadër të procesit zgjedhor kanë marrë një...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zingraf: Qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf u bëri thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë të drejtën e votës dhe të shkojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA