Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor për Vlorën/ Kaso: Detyrimi për transparencë vijon...

TIRANË, 1 qershor /ATSH – I. Vata/ Përfaqësuesi i PD, Ivi Kaso ka reaguar për mediet pas vendimit të Kolegjit Gjyqësor Zgjedhor për të...

Prokuroria, e angazhuar për hetimin e veprave penale në fushën e...

TIRANË, 20 maj /ATSH – I. Vata/ Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar sot mbi ecurinë e hetimeve të krimeve zgjedhore të 25 prillit. Në njoftimin...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD: Nga 19 kërkesa në KAS, shumica...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Partia Demokratike me anë të një njoftimi për shtyp bëri të ditur se “paraqiti sot në Komisionin e Ankimimeve dhe...

Ankimimet e 25 prillit/ Ambasadori i OSBE-së: Kam plotësisht besim tek...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, deklaroi sot se ka plotësisht besim tek autoritetet gjyqësore shqiptare. Në...

Tabaku: 125 milionë euro transferta qeveritare të pakushtëzuara për rindërtimin

TIRANË, 11 maj /ATSH – I. Vata/ Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi sot se nga 1 janari deri në 25 prill, janë 125...

Klosi: I bindur se do e merrja mandatin e 5, Berati...

TIRANË, 5 maj /ATSH/ "Gara është gjithmonë e njëjta, forcat ballafaqohen me program, lidership me njerëz në terren. Në çdo fushë të jetës ka...

Bylybashi: Në javën zgjedhore, bashkia e Durrësit shpërndau 6 milion euro...

TIRANË, 1 maj /ATSH/ Ish deputeti i Partisë Demokratuke Oert Bylybashi në një deklaratë për median tha se, gjatë muajve mars dhe prill, bashkitë...

Askush nga ata që janë identifikuar në shkelje të zgjedhjeve, nuk...

TIRANË, 29 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha se, "për shkeljet në zgjedhjet e 25 prillit janë mbi 40 raste që janë identifikuar nga...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pjesëmarrja 46.32 %, 47.66 % gra...

TIRANË, 28 prill /ATSH – I. Vata/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi tha sot se procesi zgjedhor ka shkuar ashtu siç janë përcaktuar...

Basha: Blerja më e madhe industriale e votës së 25 prillit,...

TIRANË, 28 prill /ATSH – I. Vata/ Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit ishin një masakër elektorale, ndërsa fajësoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA