Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Kadilli: Rezultati për zgjedhjen e kryetarit të PD-së i pritshëm, manifesti...

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, tha sot se rezultati i zgjedhjeve për kryetarin e PD-së ishte i pritshëm,...

ARMENI – Kryeministri Pashinyan fiton zgjedhjet e parakohshme parlamentare

EREVAN, 21 qershor /ATSH- DPA/ - Partia e kryeministrit armen, Nikoll Pashinyan fitoi zgjedhjet parlamentare, duke rikonfirmuar pozicionin e saj në pushtet, pasi hodhi...

Zgjedhjet në PD/ Shehaj: Vëzhguesit e mi janë përjashtuar në degët 5,...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/- Kandidati për kryetar të PD-së, Agron Shehaj deklaroi sot se “në degët  5, 10 dhe 15 në Tiranë vëzhguesit e mi...

Hetimi për krimet zgjedhore/ Regjistrohen 53 njoftime për vepra penale

TIRANË, 10 qershor /ATSH – I. Vata/ Prokuroria e Përgjithshme vazhdon hetimin e krimeve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit, ku rezulton se prokuroritë...

Presidenca: Data e zgjedhjeve lokale caktohet ditët në vazhdim

PRISHTINË, 2 qershor /ATSH/ Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kabineti i saj kanë përfunduar takimet me subjektet politike parlamentare, me të...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor për Vlorën/ Kaso: Detyrimi për transparencë vijon...

TIRANË, 1 qershor /ATSH – I. Vata/ Përfaqësuesi i PD, Ivi Kaso ka reaguar për mediet pas vendimit të Kolegjit Gjyqësor Zgjedhor për të...

Prokuroria, e angazhuar për hetimin e veprave penale në fushën e...

TIRANË, 20 maj /ATSH – I. Vata/ Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar sot mbi ecurinë e hetimeve të krimeve zgjedhore të 25 prillit. Në njoftimin...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD: Nga 19 kërkesa në KAS, shumica...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Partia Demokratike me anë të një njoftimi për shtyp bëri të ditur se “paraqiti sot në Komisionin e Ankimimeve dhe...

Ankimimet e 25 prillit/ Ambasadori i OSBE-së: Kam plotësisht besim tek...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, deklaroi sot se ka plotësisht besim tek autoritetet gjyqësore shqiptare. Në...

Tabaku: 125 milionë euro transferta qeveritare të pakushtëzuara për rindërtimin

TIRANË, 11 maj /ATSH – I. Vata/ Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi sot se nga 1 janari deri në 25 prill, janë 125...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA