Ballina Etiketimet Ylli

Etiketim: ylli

Kushi takon Presidentin e KOKSH: Përgatitjet për pjesëmarrje dinjitoze në Lojërat...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me presidentin e sapozgjedhur të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar,...

Fidel Ylli: Humba nënën nga COVID-19, nuk pata mundësi ta vaksinoja...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Deputeti Fidel Ylli tha sot se duke vaksinuar popullin kemi mundësinë t'i zgjasim jetën njerëzve dhe pensionistëve. Gjatë një takimi në Bërxull,...

Epidemiologu Ylli: Të dhënat operative tregojnë se vaksina ruse dhe kineze...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Epidemiologu Alban Ylli deklaroi sot se situata emergjente kërkon një vendimmarrje të shpejtë dhe se vaksina ruse dhe ajo kineze nga...

Nunci Apostolik: Zoti e ka bekuar Shqipërinë, jam ndjerë i mirëseardhur

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama i dorëzoi mbrëmjen e së hënës “Yllin e Madh të Mirënjohjes Publike”, Nuncit Apostolik, Charles John Brown,...

HAPËSIRË – NASA: Zbulohet një fishekzjarr kozmik

ARIZONA, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Një fishekzjarr kozmik në lëvizje të ngadaltë është ajo çka ka zbuluar teleskopi ''Hubble'', i krijuar nga shpërthimi i...

HAPËSIRË – Zbulohet një kometë aliene 63 vite dritë larg nga...

INSBRUK, 4 prill /ATSH-ANSA/ - Një kometë aliene është zbuluar 63 vite dritë larg nga Toka. Imazhi i saj u kap nga teleskopi hapësinor ''Tess'',...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA