Ballina Etiketimet Yje

Etiketim: yje

Përplasjet mes galaktikave bllokojnë lindjen e yjeve

BOLONJË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Përplasjet midis galaktikave mund ta bëjnë universin më të varfër duke bllokuar lindjen e yjeve të rinj: vetë galaktikat,...

Po VIP-at si i kompozojnë pemët e Krishtlindjeve?

LOS ANXHELES, 8 dhjetor /ATSH/ - Gjithçka është gati në shtëpitë e yjeve, me pemë spektakolare, tradicionale ose minimaliste, nga Kylie Jenner tek Chiara...

FOTOGALERI-Të ardhurat nga biletat për të prekurit e tërmetit/ Yjet historike...

TIRANË, 10 janar /ATSH/ -  “Luajmë dhe rindërtojmë sëbashku”. Është kjo iniciativa e Federatës Shqiptare të Futbollit për të mbledhur sa më shumë të...

Miliarda yje në hapësirë po kthehen në kristale gjigante

TIRANË, 11 janar /ATSH/- Astronomët zbulojnë së fundmi sipas të dhënave satelitore se miliarda yje në hapësirë po kthehen në sfera gjigante kristali teksa...

FOTO/ Golden Globe 2019, fustanet e yjeve në tapetin e kuq

TIRANË, 7 janar/ATSH/- Pushimet e Krishtlindjes për yjet kanë mbaruar dhe një sezon i ri i çmimeve dhe qilimave të kuq sapo ka filluar....

HAPËSIRË – Zbulohet materiali më i fortë ndonjëherë, ka formën e...

BLUMINGTON, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Materiali më i fortë i zbuluar ndonjëherë fshihet në kozmos dhe ka një strukturë të çuditshme, që të kujton...

HAPËSIRË – Astronomët më pranë zbulimit të yjeve të para

PARIS, 19 maj /ATSH-AFP/ - Duke zbuluar provat e krijimit të yjeve vetëm 250 milionë vite pas “Big Bang”, astronomët i afrohen pak më...

HAPËSIRË – Yjet krijojnë një ujëvarë floriri në Rrugën e Qumështit

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-ANSA/ - Një sasi floriri 13 herë sa masa e Tokës u derdh në Rrugën e Qumështit pas përplasjes së dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA