Ballina Etiketimet Xhaçka

Etiketim: Xhaçka

Prezantohet komandanti i ri i Forcës Tokësore/ Xhaçka: Të tjera reforma...

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Forca Tokësore do të ketë nga sot një komandant të ri, ndërsa stafeta kaloi nga gjeneral brigade Albert Mullai tek gjeneralbrigade...

Pranimet në Akademi/ Xhaçka: Tarifë zero studimi, punësim i sigurtë

TIRANË, 4 tetor /ATSH – I. Vata/- Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi sot se regjistrimet për programin bachelor, raundi i dytë, vazhdojnë deri...

Reshjet e dendura/ Strukturat e mbrojtjes civile në gatishmëri, Xhaçka: Forcimi...

    https://www.facebook.com/edirama.al/videos/471447993815004/ TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Ministrja e Mbrojtes Olta Xhaçka deklaroi sot se strukturat e mbrojtjes civile në nivel qendror dhe vendor, bashkitë dhe prefekturat, Forcat...

Akademia e Forcave të Armatosura, mundësi fantastike arsimimi

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ftoi sot të rinjtë të studiojnë në Akademinë e Forcave të Armatosura. "Sot në mesnatë është afati...

Marrëveshja / Xhaçka: Paqja e bashkëjetesa, e ardhmja e Ballkanit

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar sot në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë duke theksuar se paqja...

U diplomuan në Turqi, 9 kadetë shqiptarë kthehen të shërbejnë në...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Pas diplomimit në Akademinë Ushtarake më të mirë në Turqi 9 kadetë shqiptarë do të kthehen të shërbejnë në Forcat e...

FA-të vijojnë misionin e tyre në Kakavijë/ Xhaçka: Qytetarët që presin...

TIRANË, 15 gusht / ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka shprehur gatishmërinë e Forcave të Armatosura për t'ju qëndruar pranë qytetarëve që qëndrojnë...

Ministria e Mbrojtjes: I pavërtetë lajmi për udhëtimin me helikopter të...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes reagoi sot lidhur me lajmin e pavërtetë në disa media, duke sqaruar se "nuk ka patur asnjë fluturim...

Xhaçka në Kakavijë: Po diskutohet me palën greke për të shtuar...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka deklaroi sot se "autoritetet shqiptare janë në bisedime me palën greke për të rritur kapacitetet testuese...

Xhaçka në Kakavijë, takime me autoritetet vendore

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mbërriti në Kakavijë, ku u takua me kryebashkiakët e Gjirokastrës dhe Dropullit, prefektin dhe drejtuesit e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA