Ballina Etiketimet Vonesa

Etiketim: vonesa

BRUKSEL – BE-ja paralajmëron AstraZeneca-n për furnizimin me vaksina

BRUKSEL, 24 mars /ATSH-AA/ - Drejtoresha e Përgjithshme e Komisionit Europian për Shëndetin dhe Sigurinë e Ushqimit, Sandra Gallina deklaroi se janë të gatshëm...

ITALI – Di Maio: Asnjë justifikim për vonesat e vaksinave antiCOVID-19

ROMË, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Ka ende shumë vonesa në furnizimin e BE-së dhe Italisë nga disa kompani farmaceutike me vaksina dhe kush vonon...

SHBA – Moti i keq vonon vaksinimin në të 50 shtetet

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Stuhitë e dimrit kanë çuar në vonesa mbarëkombëtare për shpërndarjen e 6 milionë dozave të vaksinave Covid-19 në të...

FOKUS – Mungesa e vaksinave ndërpret programet e vaksinimit në BE

BRUKSEL, 1 shkurt /ATSH/ - Mungesat dhe vonesat në shpërndarjen e vaksinave kanë rezultuar në vonimin ose edhe ndërprerjen e programeve të vaksinimit në...

FOKUS – Vaksinimi masiv në Itali në pikëpyetje pas vonesave nga...

ROMË, 30 janar /ATSH/ - Plani i vaksinimit në Itali konsiderohet tani si i shkruar mbi rërë, po ashtu edhe qëllimi i arritjes së...

FRANCË – Macron mbi vonesat e vaksinave: Jo thjesht një cicërimë...

PARIS, 30 janar /ATSH/ - Mbështesim veprimin e Komisionit Europian për të verifikuar që nuk mund të ketë angazhime të rishikuara kontraktuale nën dritën...

FOKUS – Edhe Polonia 25% doza më pak nga ”Moderna”, rishikohet...

VARSHAVË, 30 janar /ATSH-PAP/ - Polonia do të marrë 100 000 doza më pak nga sa pritej të vaksinës ''Moderna''. Kreu i Agjencisë polake të...

FOKUS – Bashkimi Europian i irrituar nga vonesat e vaksinave antiCovid-19

TIRANË, 27 janar /ATSH/ - Më 15 janar Pfizer dhe partneri i prodhimit të vaksinave BioNTech raportuan se kishin hartuar një plan që do...

ITALI – Qeveria rishikon planin e vaksinimit pas vonesave nga Pfizer...

MILANO, 27 janar /ATSH/ - Qeveria po punon për të korrigjuar planin e paraqitur nga Ministria e Shëndetësisë, pasi deri në fund të marsit...

FOKUS – AstraZeneca: Kërkojmë mirëkuptim për vonesat në furnizimin me vaksinën...

BRUKSEL, 27 janar /ATSH-DPA/ - Shefi ekzekutiv i gjigantit farmaceutik AstraZeneca i ka bërë thirrje publikut europian për mirëkuptim në lidhje me vonesat në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA