Ballina Etiketimet Vizitore

Etiketim: vizitore

FOTOGALERI/ Fundjava, fluks turistësh në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Vizitorë të shumtë kanë zgjedhur të kalojnë fundjavën në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta duke shijuar ajrin e pastër që ofron pylli me...

Rritje e numrit të vizitorëve në muzeun “Shtëpia me Gjethe” gjatë...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Muzeu kombëtar “Shtëpia me Gjethe”, gjatë muajit korrik ka shënuar rritje të numrit të vizitorëve. Sipas statistikave të publikuara nga ky muze,...

JAPONI – Numri i turistëve bie 99,9%

TOKIO, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i vizitorëve të huaj në Japoni ra 99,9 % në qershor, krahasuar me një vit më parë, pasi...

FRANCË – Rekord vizitash në Luvrin virtual 

PARIS, 27 maj /ATSH-AFP/- Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet...

LONDËR – Muzeu Britanik rritje të ndjeshme të vizitorëve në internet

LONDËR, 20 mars /ATSH/ - Muzeu Britanik po përjeton një rritje të ndjeshme të numrit të vizitorëve në internet. Ndër 10 kërkimet më të shumta...

Kalaja e Beratit, atraksioni turistik që tërhoqi 136 313 vizitorë në...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Berati, një qytet unik në listën e pasurive të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, i ngritur buzë lumit Osum, rreth 2400 vjet...

FOTO/ Vunoi, fshati antik i Rivierës shqiptare që tërheq vizitorët me...

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/- I ndodhur në kodrat përgjatë Rivierës Shqiptare, midis qytetit të Himarës dhe kanioneve të Ilias, shtrihet fshati antik i Vunoit, një...

Mbi 43 mijë turistë të huaj në Muzeun Historik, fluks edhe...

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar vijon të mbetet atraksioni kulturor dhe historik për vizitorët vendas dhe të huaj edhe për vitin...

FOTO/ Muzetë e Krujës me mbi 100 mijë vizitorë në 10...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/- Mbi 100 mijë vizitorë kanë zgjedhur të vizitojnë Muzeun Kombëtar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” dhe Muzeun Etnografik Krujë gjatë periudhës janar-tetor të...

Turizmi në Zonat e Mbrojtura, më shumë se 900 mijë vizitorë...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Turistët e shumtë vendas e të huaj gjithnjë e më shumë po shijojnë freskinë dhe bukurinë e zonave të mbrojtura që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA