Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Vendimi i parlamentit holandez nuk ka asnjë implikim në lëvizjen e...

TIRANË, 18 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë,...

Votimi i parlamentit holandez për vizat, rast i izoluar pa efekt...

TIRANË, 17 prill/ATSH-Maela Marini/ "Vendimi i parlamentit holandez është rast i izoluar, pa efekt domino", deklaroi sot ministri në detyrë për Europën dhe Punët...

Cakaj: Vendimi për heqjen e liberalizimit të vizave, i pamundur

TIRANË, 17 prill/ATSH-Maela Marini/ "Të gjitha të dhënat tregojnë se vendimi për tërheqjen e liberalizimit të vizave është i pamundur", deklaroi sot ministri në...

BRUKSEL – KE: Nuk ka asnjë kërkesë për heqjen e liberalizimit...

BRUKSEL, 17 prill /ATSH/ - Komisioni Europian është në dijeni të mocionit të miratuar dje në Parlamentin holandez, por nuk ka marrë asnjë njoftim...

Ministri holandez: Nuk e paraqes çështjen e vizave me Shqipërinë në...

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Qeveria holandeze është treguar e kujdesshme lidhur me vendimin e parlamentit holandez për heqjen e vizave me Shqipërinë duke...

Shameti: Vendimi i parlamentit holandez nuk prek lëvizjen e shtetasve shqiptarë...

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti deklaroi sot se vendimi i djeshëm i parlamentit holandez nuk afekton lëvizjen e...

Votimi i parlamentit holandez, Cutillo: KE vlerësime pozitive për Shqipërinë

TIRANË, 17 prill /ATSH-Gjergji Mima/ - Ambasadori i Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo u shpreh sot se Komisioni Europian çdo vit bën një vlerësim...

UASHINGTON – SHBA-ja ul kohëzgjatjen e vizave turistike për shtetasit kubanë

UASHINGTON, 17 mars /ATSH-AFP/ - Uashingtoni njoftoi të premten një ulje drastike të kohëzgjatjes së vlefshmërisë së vizave për shtetasit kubane që dëshirojnë të...

SHBA – Uashingtoni i heq të drejtën e vizës 77 të...

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja i heq të drejtën e vizës amerikane 77 anëtarëve shtesë të kampit të presidentit venezuelas, Nicolas Maduro, që...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, lehtësim për lëvizjen e qytetarëve dhe...

Intervistoi-Naim Malaj TIRANË, 16 shkurt/ATSH/- "E ardhmja e Kosovës kalon përmes zhvillimit ekonomik dhe është e qartë që duhet lehtësuar qasja në tregun zviceran ose...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA