Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Vizat nuk ka shans të rikthehen, Meta të shqetësohet për vizën...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ "Ilir Meta mos të shqetësohet për rikthimin e vizave (vizat nuk ka asnjë shans të rikthehen), po të shqetësohet për vizën...

LIMA – Peruja vendos viza për venezuelianët

LIMA, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Peruja do të kthejë sistemin e vizave për shtetasit venezuelianë, deri më tani të përjashtuar, për shkak të krizës...

PEKIN – Kina: Vlerësoni shkallën e rrezikut përpara studimeve në SHBA

PEKIN, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Kina u drejtoi sot thirrje studentëve për të rritur masat e vlerësimit të rreziqeve përpara se të vendosnin për...

SHBA – Në aplikimin për viza edhe profili në rrjetet sociale

UASHINGTON, 3 qershor /ATSH-AA/ - Autoritetet amerikane, në kuadër të rregullores së re të Departamentit amerikan të Shtetit, do të kërkojnë informacione mbi rrjetin...

Avramopoulos: KE asnjë njoftim nga shtetet anëtare për pezullim të vizave

TIRANË, 21 maj/ATSH/- Komisioneri për Migracionin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë të Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos, deklaroi sot në Tiranë se "Komisioni Europian nuk...

SHBA – Projektligj për kufizimin e vizave për studentët dhe shkencëtarët...

UASHINGTON, 16 maj /ATSH-AFP/ - Republikanët paraqitën në Kongresin amerikan një projektligj që do t’i ndalonte çdo personi që ka lidhje me ushtrinë kineze...

Vendimi i Holandës për vizat, Fleckenstein: I motivuar politikisht dhe i...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ - "Vendimi i Parlamentit të Holandës për të rekomanduar pezullimin e vizave për shqiptarët është lëvizje e motivuar politikisht para zgjedhjeve...

Balla: Zero shanse që Shqipërisë t’i vihen vizat

TIRANË, 23 prill/ATSH/ “Ka zero shanse që Shqipërisë t'i vihen vizat", deklaroi sot zv/kryetari i Këshillit Kombëtar të Integrimit, Taulant Balla, ndërsa vlerësoi se...

Vizat, Lamallari: Statistikat nuk justifikojnë vendimin e parlamentit holandez

TIRANË, 21 prill/ATSH-Arbi Fortuzi/- Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari gjatë një interviste televizive për "Vizion Plus", është shprehur se shifrat e kriminalitetit në Holandë...

BRUKSEL – KE: Asnjë njoftim mbi regjimin e vizave me Shqipërinë

BRUKSEL, 19 prill /ATSH/ - Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA