Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

SHBA – Polonia pjesë e Programit të Heqjes së Vizave

VARSHAVË, 4 tetor /ATSH-DPA/ - Polonia u bë pjesë në Programin e Heqjes së Vizave me SHBA-në, deklaroi sot Shtëpia e Bardhë.  “Jam shumë i lumtur që...

ARABI SAUDITE – Ofrohen për herë të parë viza turistike ndërkombëtare

RIAD, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite do të hapë për herë të parë dyert për turistët ndërkombëtarë, nën një regjim të ri vizash që do...

Studentët që studiojnë në SHBA, Ambasada publikon rregullat për rinovimin e...

TIRANË, 12 Shtator /ATSH/ Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot mbi procedurat që duhet të ndjekin të gjithë studentët që studiojnë në SHBA...

Rrëzimi i kërkesës së Holandës për vizat, Braçe: Mendja e poshtër...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe deklaroi sot se "mendja e poshtër e ca politikanëve nuk ia doli as në Komisionin Europian që rrëzoi...

KE për ATSH: Nuk pezullohen vizat për Shqipërinë

TIRANË, 3 korrik /ATSH-Gjergji Mima/ Pas kërkesës së marrë nga Holanda, Komisioni Europian sqaron për ATSH se në situatën aktuale rrethanat për të vënë...

Vizat s’u rikthyen siç predikuan e trumpetuan lajmësit e qametit që...

TIRANË, 3 Korrik /ATSH/ - Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit për vendimin e Komisionit Europian i cili refuzoi kërkesën e Holandës për...

Ambasada holandeze: Vlerësojmë bashkëpunimin tonë të mirë me palën shqiptare

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ - Ambasada e Holandës në Tiranë ka përcjellë sot qëndrimin e qeverisë së Holandës në lidhje me vendimin e KE...

Dedja: Vendimi i KE pritej, rënie të kërkesave për azil dhe...

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ Zv/ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Sokol Dedja, deklaroi sot se nuk ekzistonte baza për kërkesën e Holandës për...

KE refuzon kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë

TIRANË, 3 Korrik /ATSH/ -Komisioni Europian ka refuzuar kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave me Shqipërinë. Lajmi është konfirmuar për ATSH-në nga...

Vizat nuk ka shans të rikthehen, Meta të shqetësohet për vizën...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ "Ilir Meta mos të shqetësohet për rikthimin e vizave (vizat nuk ka asnjë shans të rikthehen), po të shqetësohet për vizën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA