Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Ambasada e Gjermanisë pezullon shërbimin e vizave për të premten 13...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ –Sektori i vizave në ambasadën e Gjermanisë në Shqipëri do të jetë i mbyllur ditën e premte 13 mars. Teksa ambasada...

Shqiptarët pa viza drejt Arabisë Saudite

TIRANË, 5 shkurt /ATSH/ Shqiptarët do të kenë mundësi të udhëtojnë pa viza drejt Arabisë Saudite. Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme miratimin...

Ndryshimet në ligjin “Për të huajt”/ Voda: Aplikim online për dhënien...

TIRANË, 5 shkurt /ATSH/- Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare u shqyrtua projektligji “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin “Për të huajt”. E pranishme në...

SHBA – Trump kufizon emigracionin nga gjashtë vende të reja

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump, ka dhënë urdhër për të kufizuar emigracionin nga gjashtë vende të reja, duke shprehur shqetësimet...

SHBA – Trump ndalon vizat për “turizmin e lindjes”

UASHINGTON, 23 janar /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit Trump njoftoi sot për kufizime të reja lidhur me vizat, që synojnë të parandalojnë gratë shtatzëna të udhëtojnë...

Shqipëri-Bjellorusi, marrëveshje për heqjen e ndërsjellë të vizave

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ -Shqipëria dhe Bjellorusia nënshkruan marrëveshjen për heqjen e ndërsjellë të vizave. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e Shqipërisë në...

9 vjetori i lëvizjes pa viza, Basha: Bashkë plotësuam një ëndërr

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/- Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kujtuar me anë të një videomesazhi 15 dhjetorin e vitit 2010, kur hyri në fuqi...

VARSHAVË – SHBA-ja heq vizat për Poloninë

VARSHAVË, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Duke filluar nga 11 nëntori, polakët mund të shkojnë në SHBA dhe të qëndrojnë për 90 ditë pa patur...

SHBA – Polonia pjesë e Programit të Heqjes së Vizave

VARSHAVË, 4 tetor /ATSH-DPA/ - Polonia u bë pjesë në Programin e Heqjes së Vizave me SHBA-në, deklaroi sot Shtëpia e Bardhë.  “Jam shumë i lumtur që...

ARABI SAUDITE – Ofrohen për herë të parë viza turistike ndërkombëtare

RIAD, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Arabia Saudite do të hapë për herë të parë dyert për turistët ndërkombëtarë, nën një regjim të ri vizash që do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA