Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

STRASBURG – Eurodeputetët: Të futet në axhendë liberalizimi i vizave me...

STRASBURG, 27 qershor /ATSH/ - Një numër deputetësh të Parlamentit Europian i kanë kërkuar me anë të një letre kancelares gjermane, Angela Merkel që...

SHBA – Ngrirja e vizave të punësimit zhgënjyese dhe kundërproduktive për...

UASHINGTON, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Ngrirja e vizave kryesore të punës, e vendosur nga presidenti i SHBA-së dëshpëron kompanitë start-up dhe gjigantët e teknologjisë,...

UASHINGTON – SHBA pezullon vizat e punësimit deri në fund të...

UASHINGTON, 22 qershor /ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të zgjasë pezullimet e vizave në disa kategori kryesore të bazuara në punësim deri në fund të...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Pezullohen shërbimet rutinë të vizave

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ofron vetëm shërbime në raste emergjencash. Në përgjigje të sfidave mbarë botërore lidhur me pandeminë...

COVID-19/ MEPJ: Vizat afatshkurtra të lëshuara deri në datën 5 prill...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Vizat afatshkurtra (C-1 dhe C-3) të lëshuara deri në datën 5 prill nga autoritetet e Koresë së Jugut nuk do të...

GJERMANI – Të huajve që u ka skaduar viza, pa penalizime...

BERLIN, 10 prill /ATSH-AA/- Të gjithë të huajt që kanë qëndruar në Gjermani për biznes apo si turistë dhe për shkak të masave të...

UASHINGTON – SHBA pezullon dhënien e vizave në botë nga COVID-19

UASHINGTON, 20 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja pezulloi sot dhënien e vizave në të gjitha vendet e botës përballë krizës shëndetësore si pasojë e COVID-19,...

COVID-19/ MEPJ: Danimarka vendos të mos marrë parasysh periudhën e tejkalimit...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informoi të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Danimarkë, se "Shërbimi danez i Emigracionit...

Ambasada gjermane mbyll zyrën e vizave dhe pasaportave deri në një...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ -Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri mbyll zyrën e vizave dhe pashaportave, deri në një njoftim të dytë. “Nisur nga gjendja aktuale zyra...

Ambasada e Gjermanisë mbyll zyrën e vizave deri më 20...

TIRANË, 13 mars /ATSH/ – Sektori i vizave në ambasadën e Gjermanisë në Shqipëri do të jetë i mbyllur deri më (përfshirë) 20 mars. Ambasada...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA