Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

SHBA – Industria e teknologjisë mobilizohet kundër ngrirjes së vizave 

SAN FRANCISKO, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook, Amazon, Netflix dhe shtyllat e tjera të teknologjisë po përpiqen t'u japin vlerë argumentave të tyre kundër...

Këshilli i Diasporës, letër kancelares Merkel: Liberalizoni vizat për Kosovën

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Këshilli Koordinues i Diasporës i kërkon kancelares Angela Merkel liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Nga fillimi i këtij muaji Gjermania...

SHBA – Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga...

NJU JORK, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria Trump u tërhoq nga vendimi i kundërshtuar për të privuar nga vizat studentët e huaj, kurset e...

SHBA – ICE: Jo më viza për studentët e huaj që...

UASHINGTON, 6 korrik /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk do të japë më viza për studentët e huaj të regjistruar në institucione që do të vazhdojnë...

STRASBURG – Eurodeputetët: Të futet në axhendë liberalizimi i vizave me...

STRASBURG, 27 qershor /ATSH/ - Një numër deputetësh të Parlamentit Europian i kanë kërkuar me anë të një letre kancelares gjermane, Angela Merkel që...

SHBA – Ngrirja e vizave të punësimit zhgënjyese dhe kundërproduktive për...

UASHINGTON, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Ngrirja e vizave kryesore të punës, e vendosur nga presidenti i SHBA-së dëshpëron kompanitë start-up dhe gjigantët e teknologjisë,...

UASHINGTON – SHBA pezullon vizat e punësimit deri në fund të...

UASHINGTON, 22 qershor /ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të zgjasë pezullimet e vizave në disa kategori kryesore të bazuara në punësim deri në fund të...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Pezullohen shërbimet rutinë të vizave

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ofron vetëm shërbime në raste emergjencash. Në përgjigje të sfidave mbarë botërore lidhur me pandeminë...

COVID-19/ MEPJ: Vizat afatshkurtra të lëshuara deri në datën 5 prill...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Vizat afatshkurtra (C-1 dhe C-3) të lëshuara deri në datën 5 prill nga autoritetet e Koresë së Jugut nuk do të...

GJERMANI – Të huajve që u ka skaduar viza, pa penalizime...

BERLIN, 10 prill /ATSH-AA/- Të gjithë të huajt që kanë qëndruar në Gjermani për biznes apo si turistë dhe për shkak të masave të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA