Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

GJERMANI – Maas i kërkon BE-së heqjen e vizave me Kosovën

BERLIN, 11 janar /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas tha sot se ai po kërkon t'u garantojë qytetarëve kosovarë udhëtimin...

Vizat turistike, jo për të punuar në SHBA

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, sqaron se të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të vizitojnë...

BM – Londra anulon vizat e të dyshuarve të vrasjes së...

LONDËR, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi anulimin e vizave që mund të zotëronin të dyshuarit e vrasjes së gazetarit saudit,...

PARIS – Macron: Viza për britanikët pas Brexit ? ”Fake news”

PARIS, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Hipoteza që Franca do të vendosë viza për turistët britanikë në rast të Brexit pa marrëveshje është një ''fake...

Komisioni LIBE voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

PRISHTINË, 30 gusht/ATSH/- Komiteti i Parlamentit Europian për Liri Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme, LIBE, ka miratuar raportin e Tanja Fajon për të proceduar...

Gjermania lehtëson procedurat për viza

TIRANË, 23 gusht/ATSH/-Qeveria federale Gjermane po mendon të tërheqë sa më shumë punonjës të kualifikuar. Ky është qëllimi i ligjit në planifikim të migracionit, që...

PHENIAN – Koreja e Veriut pezullon dhënien e vizave turistike 

PHENIAN, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut pezullon dhënien e vizave turistike në prag të festimeve muajin e ardhshëm të 70 vjetorit të...

ATHINË – Greqia vazhdon programin “viza të arta në këmbim të...

ATHINË, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Greqia do të vazhdojë programin e saj të "vizave të arta" të rezervuara deri tani për blerësit e pasurive...

Haradinaj: Të angazhohemi të gjithë për liberalizimin e vizave

PRISHTINË, 29 qershor/ATSH/ - Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha të premten se "Kosova i ka përmbushur 95 kriteret për...

Doni të vizitoni SHBA? Ambasada jep njoftim të rëndësishëm

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Për të gjitha ata që janë të interesuar për viza turistike në SHBA, ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA