Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Doni të vizitoni SHBA? Ambasada jep njoftim të rëndësishëm

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Për të gjitha ata që janë të interesuar për viza turistike në SHBA, ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një...

BM – Me afrimin e Brexit, Londra zbut kushtet për dhënien...

LONDËR, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Londra njoftoi sot një zbutje të kushteve për dhënien e vizave për qytetarët jo-europianë për të përballuar mungesën e...

Rama: BE të liberalizojë vizat për Kosovën

TIRANË, 4 Prill/ATSH/- Bashkimi Europian duhet të mbajë fjalën dhe të liberalizojë një orë e më parë lëvizjen për qytetarët e Kosovës. Në komunikimin me...

Këtë vit lëvizim pa viza në BE

PRISHTINË, 22 Mars/ATSH/- Ratifikimi i marrëveshjes për shënimin e kufirit shtetëror mes Kosovës dhe Malit të Zi, i ka hapur rrugë liberalizimit të vizave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA