Ballina Etiketimet Virtual

Etiketim: virtual

Veliaj ironizon Bashën: Ditën e Rinisë u rikthye tek oligarkët, që...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar ditën e sotme kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili Ditën...

Me realitetin virtual është e mundur të ”ecet” brenda qelizave

LONDËR, 15 tetor /ATSH-ANSA/ - Me realitetin virtual mund të ''ecësh'' brenda qelizave, falë një softueri që ju lejon t'i eksploroni ato në 3D...

Reformat energjetike/ Santos vlerëson progresin në sektorin e energjisë së rinovueshme

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku prezantoi arritjet në reformën e sektorit energjitik në një takim virtual në Webinar-in e...

Masat ndaj COVID-19/ Manastirliu bashkëbisedim virtual me drejtuesin e OBSH-së për...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një bashkëbisedim virtual me drejtuesin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për...

ITALI – Rrënojat arkeologjike tashmë vetëm…  virtualisht!

ROMË, 16 mars /ATSH-AFP/- Të mbyllura për publikun për shkak të koronavirusit, vendet më të famshme arkeologjike italiane, veçanërisht Pompei dhe Herkulaneum, kanë vendosur...

MUZIKË – Koncert virtual në kohërat e COVID-19

ROMË, 10 mars /ATSH-AFP/- Këngëtarja e famshme e muzikës rok, Gianna Nannini njoftoi sot për një koncert virtual, me video nga shtëpia e saj,...

Shahini, bashkëbisedim virtual me homologët e saj në kushtet e mbylljes...

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka zhvilluar sot një takim virtual me ministrat e arsimit në kuadër të kryesimit...

INFORMATIKË – Futbollit i shtohet edhe trajneri virtual

MILANO, 1 shkurt /ATSH-ANSA/ - Shumë shpejt në pankinën e trajnerit në futboll do të shtohet edhe “virtual coach” (trajneri virtual), që është një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA