Ballina Etiketimet Vaksina

Etiketim: vaksina

Manastirliu: Brenda majit mbi 900 mijë vaksina, vaksinimin e plotë do...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi se brenda muajit maj numri i vaksinave të ardhura do të jetë...

Shqipëria e para mes 10 vendeve të rajonit për vaksinimin/ Rama:...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Shqipëria renditet e para në rajonin e Ballkanit për procesin e vaksinimit masiv kundër COVID-19. Kryeministri Edi Rama publikoi sot të dhënat...

“Plot 145 mijë vaksina nga 651 mijë gjithsej për Ballkanin Perëndimor”/...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Shqipëria siguron dozën e dytë më të madhe nga kontrata e Bashkimit Europian me 6...

145 mijë vaksina Pfizer nga BE/ Von der Leyen: Pranë partnerëve...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, bëri të ditur sot se 145 mijë doza vaksina "Pfizer" të financuara nga...

Mekanizmi i BE-së/ Shqipëria përfiton 145.000 doza vaksinash BioNTech/Pfizer nga fillimi...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Komisioni Europian dhe Austria shpallin sot përfundimin e marrëveshjeve për shpërndarjen e vaksinave COVID-19 për Ballkanin Perëndimor. 651,000 dozat BioNTech /...

Prodhuesit e vaksinave antiCOVID-19 152 miliardë dollarë fitime

MEKSIKO SITI, 20 prill /ATSH-ANSA/ - Që prej fillimit të pandemisë shtatë kompanitë më të mëdha farmaceutike në botë që prodhojnë vaksinat antiCOVID-19 kanë...

COVID-19 – BE 651 000 vaksina për Ballkanin

VJENË, 20 prill /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian do të dërgojë 651 000 doza vaksinash në vendet e Ballkanit që nuk janë pjesë e bllokut. ''Ky...

Mbërrijnë 208 mijë vaksina të Sinovac/ Manastirliu: Kemi mbi 700 mijë...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” mbërritën sot 208 mijë vaksina të "Sinovac", për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin e...

Rama: 208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ "208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas". Kështu deklaroi sot në mesditë Kryeministri Edi Rama. Në të gjithë vendin...

332 905 persona të vaksinuar deri tani/ Manastirliu: 500 mijë vaksina...

TIRANË, 19 prill/ATSH/- Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaron se sot dhe nesër do të vijë një tjetër sasi vaksinash Pfizer dhe Sinovac. Gjatë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA