Ballina Etiketimet Uranium

Etiketim: uranium

GJERMANI – Berlini, Parisi dhe Londra: Irani të heqë dorë nga...

BERLIN, 16 janar /ATSH-AFP/ - Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe i kërkuan sot Iranit të heqë dorë nga prodhimi i uraniumit, që do...

BRUKSEL – BE: Me pasurimin e uraniumit Irani largohet nga angazhimet

BRUKSEL, 4 janar /ATSH-ANSA/ - Nëse njoftimi i Iranit për pasurimin e uraniumit deri në 20% zbatohet, atëherë kjo do të përfaqësonte një largim...

TEHERAN – Irani fillon pasurimin e uraniumit përtej kufirit të marrëveshjes...

TEHERAN, 4 janar /ATSH-DPA/ - Irani ka filluar pasurimin e uraniumit deri në 20%, përtej kufirit prej 3,67% të vendosur në marrëveshjen bërthamore të...

AUSTRI – IAEA: Rezervat e uraniumit në Iran e tejkalojnë sasinë...

VJENË, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Irani ka rezerva 10 herë sasinë e uraniumit të pasuruar që lejohet sipas marrëveshjes së tij me fuqitë e...

AUSTRI – IAEA: Irani ka rritur sasinë e rezervave të uraniumit

VJENË, 3 mars /ATSH-DPA/ - Irani ka rritur sasinë e rezervave të uraniumit shumë më lart se kufiri i vendosur nga marrëveshja bërthamore e...

GJERMANI – Maas: Njoftimi i presidentit Rohani, i papranueshëm

BERLIN, 6 nëntor /ATSH-AFP/ Ministri i Jashtëm gjerman i kërkoi Iranit të kthejë vendimin e papranueshëm të tij, të marrë një ditë më parë,...

BRITANI E MADHE – Raab: Irani t’i rikthehet respektimit të marrëveshjes...

LONDËR, 5 nëntor /ATSH-AFP/ Londra i bëri thirrje sot Teheranit që t’i rikthehet respektimit të plotë të marrëveshjes së vitit 2015 për armët bërthamore,...

TEHERAN – Rohani: Rifilluam pasurimin e uraniumit

TEHERAN, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani njoftoi sot një kufizim tjetër të angazhimeve të marra nga vendi i tij para komunitetit...

IRAN – Teherani aktivizon centrifugat e avancuara

TEHERAN, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Irani aktivizoi centrifugat e avancuara, prodhimi i të cilave do të rrisë stoqet e uraniumit të pasuruar prodhuar në...

VJENË – IAEA: Irani ka pasuruar uranium mbi nivelet e lejuara

VJENË, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA) konfirmoi sot se Irani ka filluar të pasurojë uraniumin në një nivel më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA