Ballina Etiketimet UNESCO

Etiketim: UNESCO

UNESCO: IA mund t’i ofrojë shërbime të mëdha njerëzimit

NJU JORK, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - UNESCO njoftoi miratimin e një teksti mbi inteligjencëN artificiale, në një përpjekje për të përshtatur teknologjinë revolucionare që...

Gjirokastër, aktivitete në 16-vjetorin e isopolifonisë në UNESCO

TIRAN, 25 nëntor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës ka organizuar një sërë aktivitetesh, në 16-vjetorin e përfshirjes së isopolifonisë shqiptare në UNESCO. 16 vjet më parë, në...

Xhaçka: Përfshirja e Kosovës në UNESCO, domosdoshmëri

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në sesionin e 41-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO,...

Qytetet e mëdha termale të Europës Trashëgimi Botërore të UNESCO-s

PARIS, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Qytetet e mëdha me ujëra termale të Europës, anije të hidroterapisë europiane, shumë të njohura midis fillimit të shekullit...

Porti i Liverpool-it humbet vendin në Trashëgiminë Botërore të UNESCO-s

LONDËR, 21 korrik /ATSH-AFP/ - UNESCO ka hequr portin e Liverpool-it nga lista e tij e vendeve të Trashëgimisë Botërore për shkak të mbizhvillimit...

Gjirokastra 16 vite në UNESCO, Rama: E nxorëm nga pluhuri rrënues...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Qyteti i gurtë i Gjirokastrës është kthyer vitet e fundit në një ndër destinacionet turistike më të preferuara nga vizitorët vendas...

13 vjet në UNESCO/ Rama ndan pamje nga qyteti i Beratit

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ 13 vite më parë, në 8 korrik 2008, qyteti i Beratit u përfshi në listën e thesareve të rralla botërore të...

Vala kulturore koreane, “Hallyu”, ekspozohet në UNESCO

PARIS, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Një shfaqje nga grupi K-pop, BTS, përshtatja 3D e filmit fitues të Palmës së Artë, "Parasite", videolojëra futuristike: Koreja...

Berat/ Guida dhe materiale promocionale për nxitjen e turizmit të qytetit

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Në kuadër të 13-vjetorit të hyrjes së qytetit të një mbi një dritareve në UNESCO punonjësit e Drejtorisë Rajonale të Trashëgimisë...

Berati, 13 vjet pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ Më datën 8 korrik të vitit 2008, 13 vite më parë, qyteti i lashtë dhe i bukur i Beratit u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA