Ballina Etiketimet Tuz

Etiketim: Tuz

Cakaj: Mbështetje financiare për ripërtëritjen e bibliotekave të dy shkollave në...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri të ditur sot se pas mbështetjes financiare për ngritjen...

COVID-19/ Meta përshëndet mbështetjen e qeverisë së Malit të Zi për...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Qeveria e Malit të Zi jep mbështetjen e saj për komunitetin shqiptar në Komunën e Tuzit, në këtë situatë të vështirë...

Ambasada në Mal të Zi: Numra telefoni në dispozicion të qytetarëve...

TIRANË, 29 mars/ATSH/  -Të gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilët janë të bllokuar në Malin e Zi dhe që janë në  nevojë për ndihma ushqimore...

Shqiptarët, faktor kyç për të ardhmen euro-atlantike të Malit të Zi

TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Shqiptarët në Malin e Zi do të vazhdojnë të jenë faktor kyç për të ardhmen euro-atlantike dhe europiane të këtij...

Gjeloshaj: Shqiptarët në Tuz rikthyen shpresën për të ardhmen në trojet...

Gjeloshaj në një intervistë për Gazetën "Evropa", tregon si arritën shqiptarët ta marrin drejtimin e Komunës së Tuzit TIRANË, 7 mars /ATSH/- Kryetari i sapo...

MZ – Koalicioni i Forumit Shqiptar fiton shumicën e votave në...

TUZ, 4 mars /ATSH/ - Sipas informatave jozyrtare të medieve nga Mali i Zi, Forumi Shqiptar, i përbërë nga partitë shqiptare Alternativa Shqiptare, Aleanca...

Zgjedhjet në Tuz, Ruçi: Bashkimi i shqiptarëve, garanci për fitore

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi e konsideroi sot bashkimin në një koalicion të shqiptarëve në zgjedhjet për komunën e Tuzit në...

MEPJ: Zgjedhjet në Tuz, sipas standardeve ndërkombëtare

TIRANË, 1 mars /ATSH/ - Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme po ndjek me vëmendje të veçantë fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale për...

Partitë shqiptare, bashkë për të transformuar Tuzin

TIRANË, 1 mars /ATSH/ - Partitë shqiptare janë bashkuar për të transformuar Tuzin. Përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Tuz, Nik Gjeloshaj, Nikollë Camaj dhe Fadil...

MEPJ: Marrëveshja mes partive shqiptare në Tuz, shembull frymëzues

TIRANË, 31 janar ATSH/ - Marrëveshja e partive politike shqiptare në Mal të Zi siguron unifikimin e aksionit politik dhe maksimizimin e votës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA