Ballina Etiketimet Trudeau

Etiketim: trudeau

Kanadaja ndalon qeset njëpërdorimshe

OTAVA, 8 tetor /ATSH-AA/ - Kanadaja ka prezantuar planin e saj për të ndaluar plastikat e dëmshme njëpërdorimëshe deri në fund të vitit 2021. "Kjo...

OTAVA – Trudeau: Investime për krijimin e vendeve të reja pune

OTAVA, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të investojë 10 miliardë dollarë (6,4 miliardë euro) në projekte infrastrukture për përshpejtimin e tranzicionit të saj...

KANADA – Trudeau i shqetësuar përballë rritjes së rasteve me COVID-19

OTAVA, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Rritja rasteve me koronavirusin e ri në Kanada këto ditët e fundit duhet të shqetësojë të gjithë, theksoi kryeministri...

KANADA – Trudeau: COVID-19 po ngadalësohet, por ende nuk jemi jashtë...

MONTREAL, 4 qershor /ATSH-AFP/- Përhapja e COVID-19 po ngadalësohet në Kanada, por vendi nuk është ende jashtë rrezikut, vlerësoi sot kryeministri kanadez, Justin Trudeau. "Lajmi...

KANADA- Trudeau: Mbyllja e ekonomisë do të zgjasë edhe disa javë

OTAVA, 14 prill /ATSH/- Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, paralajmëroi sot se mbyllja ekonomike e Kanadasë ka të ngjarë të mbetet në fuqi edhe për...

KANADA – Më shumë se 80 miliardë dollarë për lehtësimin e...

OTAVA, 18 mars /ATSH-AFP/- Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, njoftoi sot një ndihmë të drejtpërdrejtë prej 27 miliardë dollarësh kanadezë (17 miliardë euro) dhe 55...

KANADA – Trudeau në karantinë edhe pse bashkëshortja kishte simptoma gripi

MONTREAL, 12 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau thotë se ai dhe bashkëshortja, Sophie Gregoire Trudeau, do të vetëkarantinohen, pasi kjo e fundit...

KANADA – Trudeau kërkon një zgjidhje paqësore për bllokimin e transportit...

MONREAL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze do të vazhdojë të punojë ditë dhe natë për të gjetur një zgjidhje paqësore, premtoi Justin Trudeau,...

Rama takon në Mynih kryeministrin Trudeau, Kanadaja pjesë e Konferencës së...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Mynih, Gjermani, një takim me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, me të cilin bisedoi për rindërtimin...

KANADA – Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit...

OTAVA, 17 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA