Ballina Etiketimet Transport

Etiketim: transport

RUSI – Ulje emergjente e një ”Boeing” 777 pas një problemi...

MOSKË, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Një ''Boeing'' 777 i kompanisë ruse ''Rossiya'' ka bërë një ulje emergjente sot në Moskë pas një problemi në motor,...

GREQI – Transporti publik ende me probleme pas temperaturave – 24,8...

ATHINË, 18 shkurt /ATSH-ANA/ - Autobusët dhe trenat në Athinë vazhduan të përballen me probleme në disa zona për shkak të motit të keq...

COVID-19 – Franca nuk dëshiron mbylljen e kufijve nga ana e...

PARIS, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Parisi nuk dëshiron që Gjermania të mbyllë plotësisht kufijtë me Francën, deklaroi sot sekretari francez i Shtetit, i ngarkuar...

FOKUS – Gjermania dhe Britania e Madhe ende të bllokuara nga...

LONDËR, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Në Londër reshjet e dëborës vazhdojnë që prej dje në mëngjes duke mbuluar parqet me një shtresë të bardhë...

SUEDI – Kufizime të mbingarkesës në transport kundër rritjes së rasteve...

STOKHOLM, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria suedeze njoftoi sot planet për të zvogëluar numrin e pasagjerëve në shërbimet e transportit në distanca të gjata,...

GJERMANI – Vështirësi serioze pas bllokimeve nga dëbora

BERLIN, 9 shkurt /ATSH-AFP-DPA/ - Dhjetëra shoferë kaluan natën në automjetet e tyre, të bllokuar nga dëbora, në një autostradë në veriperëndim të Gjermanisë,...

TURQI – Stambolli goditet nga një stuhi e madhe, pezullohet transporti

STAMBOLL, 9 shkurt /ATSH-AA/ - Qyteti më i madh i Turqisë, Stambolli, u godit nga një stuhi e madhe, me pemë dhe çati të...

FOKUS – Europa e gjunjëzuar nga moti i keq

HAGË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Një front i ftohtë ka përfshirë pjesën veriore të Europës duke ''mbuluar'' Holandën dhe një pjesë të Gjermanisë me...

Rënie e pazakontë e trafikut të pasagjerëve në botë

PARIS, 3 shkurt /ATSH-AFP/ - Trafiku botëror i pasagjerëve nga kompanitë ajrore është ulur me 66% në 2020 në raport me vitin 2019, një...

ISHP/ Sistemohen në -80 gradë dozat e para të vaksinave nga...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Në Institutin e Shëndetit Publik, Tiranë, janë sistemuar në -80 gradë Celsius dozat e para të vaksinave të mbërritura sot në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA