Ballina Etiketimet Transport

Etiketim: transport

Volumi i mallrave të transportuar me rrugë ajrore u rrit me...

TIRANË, 27 gusht /ATSH/ Volumi i mallrave të transportuar me rrugë ajrore gjatë muajit korrik llogaritet 173.1 ton, duke u rritur me 5.4%, në...

INSTAT: Rritje e ndjeshme e pasagjerëve nga ajri dhe deti në...

TIRANË, 27 gusht /ATSH/ Transporti i pasagjerëve në linjat detare dhe ajrore po rikuperon nivelin para pandemisë, sidomos gjatë muajit korrik ku shënohet rritje...

Mbi 756 mijë pasagjerë udhëtuan përmes linjave ajrore

TIRANË, 2 gusht/ATSH/ Numri i pasagjerëve që udhëtuan përmes aeroportit të Rinasit gjatë muajit qershor arriti në 260.991, sipas të dhënave të Institutit të Statistikave,...

Mbi 2.3 milionë tonë mallra të përpunuara në porte

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Instituti i Statistikave publikoi sot raportin mbi transportin e mallrave sipas të cilit, volumi i mallrave të ngarkuara/shkarkuara në porte, në...

Zhvillimi i transportit hekurudhor/ Balluku kërkon mbështetjen e BERZH

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i kërkoi sot drejtoreshës së re të BERZH-it mbështetjen për zhvillimin e transportit hekurudhor. Drejtoresha...

Porti i Durrësit/ Rritet ndjeshëm numri i pasagjerëve me tragete gjatë...

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ Transporti detar me tragete, ndikuar dukshëm edhe nga lehtësimi i masave parandaluese ndaj COVID-19, ka shfaqur një rritje të ndjeshme gjatë...

COVID-19 – Gjermania heq paralajmërimin për udhëtarët

BERLIN, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Gjermania do të heqë, nga 1 korriku, paralajmërimin e saj për udhëtarët, në fuqi që prej më shumë se...

Ristrukturimi i linjave të transportit publik, Punavija: Qëllimi kryesor t’iu japim...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Drejtori i Transportit Publik në bashkinë e Tiranës, Enton Punavija, ka shpjeguar sot arsyet përse gjatë periudhës qershor-gusht nuk do...

RUSI – Kremlini: Anulimi i fluturimeve europiane për shkaqe teknike

MOSKË, 28 maj /ATSH-AFP/ - Anulimi i disa fluturimeve europiane drejt Moskës për mungesë të dritës së gjelbër nga Rusia për një itinerar të...

LITUANI – Ndalohen të gjitha fluturimet nëpërmjet hapësirës ajrore bjelloruse

VILNIUS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Lituania njoftoi sot se nuk do të lejonte asnjë fluturim, as nga dhe as prej territorit të saj duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA