Ballina Etiketimet Tetori gjerman

Etiketim: tetori gjerman

Koncert me muzikë gjermane nga artistë nga Shqipëria, Gjermania dhe Afrika...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Kuinteti i harqeve i përbërë nga Gloria Gashi dhe Thomas Gautier në violinë, Gareth Lubbe dhe Veit Hertenstein në violë dhe...

Tetori Gjerman 2020/ Motoja e këtij viti fokusohet te perspektiva europiane

https://www.facebook.com/AmbasadaGjermaneTirana/videos/2850487721904216 TIRANË, 29 shtator /ATSH/ Edhe këtë vit në Shqipëri do të zhvillohen javët gjermano-shqiptare të kulturës në kuadër të Tetorit Gjerman 2020. Ambasadori i Gjermanisë...

FOTO/ Tetori Gjerman, Muri i Berlinit në art

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ - Në kuadër të Tetorit Gjerman, u zhvillua aktiviteti i cili u kushtohet strategjive artistike të subversionit në art dhe...

Tetori gjerman/ “Elefantë në kopsht”, mbrëmje letrare me Meral Kureyshi

TIRANË, 14 Tetor /ATSH/ -“Elefantë në kopsht” është mbrëmja letrare me Meral Kureyshi e cila vjen sonte në orën19:00 tek Libraria Tirana Times në...

Talente dhe ide për të ardhmen e Shqipërisë

TIRANË, 10 Tetor /ATSH/ - Qeveria Federale Gjermane mbështet prej shumë vitesh zhvillimin e qëndrueshëm dhe social të ekonomisë, si dhe trajnimin profesional në...

Tetori gjerman/ “Unseen – Me sytë nga Europa”, çelet në kalanë...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/- Katër fotografë të njohur, Jutta Benzenberg, Andrej Liankewitsch, Livio Senigalliesi dhe Mila Teshaieva, prezantuan mbrëmjen e djeshme në Kalanë e Tiranës...

Tetori gjerman/ Shfaqet në Tiranë opera “Carmina Burana” e kompozitorit Carl...

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/ -Në kuadër të tetorit gjerman në Tiranë dhe qytetet e tjera të Shqipërisë zhvillohen shumë aktivitete social-kulturore. Një prej tyre, është...

Tetori gjerman/ Koncert në Shkodër i orkestrës Federale të Jazz-it

TIRANË, 4 Tetor /ATSH/ -Në kuadër të Tetorit gjerman në Shqipëri do të zhvillohen shumë aktivitete social-kulturore për të promovuar kulturën gjermane në Shqipëri. Njëri...

Tetori gjerman – Lexim letrar me shkrimtaren Sandra Hoffmann

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ - Në kuadrin e aktiviteteve kulturore të tetorit gjerman, Goethe-Zentrum, Ambasada gjermane dhe shoqata kulturore Poeteka kanë ftuar shkrimtaren gjermane...

Tetori gjerman – Vjen në Tiranë shfaqja “Jam Burr’!?”

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ - Në kuadër të aktiviteteve të tetorit gjerman, artistja Katharina Maschenka Horn, ekipi i saj ndërkombëtar dhe artistja shqiptare Ema...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA