Ballina Etiketimet Test

Etiketim: test

COVID-19 – Gjermania propozon testime falas për udhëtarët e rikthyer në...

FRANKFURT, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Gjermania do të propozojë teste falas të COVID-19 për udhëtarët që rikthehen në vend dhe do të vendosë qendra...

COVID-19 – Izraeli zbulon testin që jep rezultatin në 15 minuta

TEL AVIV, 17 korrik /ATSH-ANSA/ - Izraeli ka filluar të provojë një test që pritet të japë një rezultat të infeksionit në 15 minuta...

Maturantët i nënshtrohen sot provimit të matematikës

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Pas provimit të gjuhës së huaj të zhvilluar në datën 8 qershor dhe atij të gjuhës shqipe më 11 qershor, ditën...

Testi i Maturës Shtetërore 2020, i mbështetur tërësisht mbi programin e...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Testi i Maturës Shtetërore 2020 është mbështetur tërësisht mbi programin e reduktuar, bëri të ditur sot Qendra e Shërbimeve Arsimore. Në lidhje...

Provimet e maturës, Vrapi: Korrigjimi do të bëhet në mënyrë dixhitale

Tiranë, 9 maj/ATSH/ Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore Rezana Vrapi informoi maturantët se korrigjimi i testit të do të kryhet në mënyrë dixhitale. “Nxënësit...

Matura Shtetërore 2020/ Vrapi: Penalizim me 1 vit për çdo maturant...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore  Rezana Vrapi ndau sot për maturantët rregullat dhe procedurat së cilës nxënësit do t’iu duhet...

Matura Shtetërore, Shahini: Testi me alternativa, por shkalla e vështirësisë e...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini tha se po merren të gjitha masat që  shkollat të jenë gati për...

STUDIM – Afrika e Jugut teston efektet e BCG kundër COVID-19

LE CAP, 4 maj /ATSH-AFP/ - Rreth 500 ndihmës mjekësorë filluan sot testimin e efekteve të mundshme mbrojtëse kundër COVID-19 të vaksinës të vjetër...

FINLANDË – Kryeministrja Marin rezulton negativ me koronavirus

HELSINKI, 24 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin rezultoi negativ ndaj koronavirusit dhe ka vendosur të kthehet në punë, njoftoi qeveria. Marin, 34 vjeçe,...

IZRAEL – Krijohet test nuhatjeje për zbulimin e koronavirusit

TEL AVIV, 5 prill /ATSH-DPA/ - Një laborator në Izrael ka zhvilluar një test, që mund të ndihmojë në zbulimin e hershëm të koronavirusit. Personat që kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA