Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Basha prezanton programin e PD për artin, kulturën dhe trashëgiminë: Do...

TIRANË, 9 prill /ATSH – I. Vata/ Kryetari i PD-së Lulzim Basha prezantoi sot programin e i PD, për Artin, Kulturën dhe Trashëgiminë. Në fjalën...

Përfundojnë me sukses sondat gjeologjike tek trualli i Teatrit të ri,...

TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj ka lajmëruar se kanë përfunduar me sukses sondat gjeologjike tek trualli i teatrit të...

Brenda qershorit plani kombëtar i rimëkëmbjes, Teatri Kombëtar pjesë e tij

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ “Bashkisë së Tiranës i kemi dhënë garancinë sovrane dhe shumë shpejt ajo shpresoj se do të konkludojë një marrëveshje me institucionet...

Budina në Shkodër: Teatrin do t’a rikthejmë siç ishte

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u ndal sot në Shkodër për të mbledhur firma për peticionin që të rindërtohet Teatri...

VIDEO/ Aktorja Hoxha për ATSH: Do marrim dhuratë Teatrin e parë...

TIRANË, 22 maj/ ATSH- A. Fortuzi/ Teatri i ri Kombëtar që pritet të ndërtohet nga bashkia e Tiranës do jetë i pari Teatër Kombëtar...

FOTO/Garderoba e teatrit të shembur, veshjet e aktorëve ndër vite...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Duartrokitje të pafundme, lotë emocionesh, buzëqeshjesh, teatri la pas më shumë se kaq. Jo vetëm kujtime, por një pasuri të tërë, me...

Teatri duhej shembur shumë e shumë vite më parë, problemet në...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se Teatri Kombëtar që u shemb nuk mund dhe nuk duhej ruajtur. "Ai duhej shembur shumë...

Projektin origjinal të teatrit do t’ua rikthejmë fëmijëve si pjesë e...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në seancën parlamentare se "projektin origjinal të Teatrit Kombëtar do t’ia rikthejmë fëmijëve", duke shtuar se...

Sulmet ndaj efektivëve “Hiqni kapelet”/Lleshaj: Kujtoni 12 marsin e 1997 kur...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në foltoren e seancës plenare të së enjtes u shpreh se çështja e Teatrit Kombëtar nuk...

“Europa Nostra” përgënjeshtron Aleancën për Teatrin: Nuk kemi bërë kurrë premtime...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ "Europa Nostra" ka përgënjeshtruar “Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit” lidhur me financimin për rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar. Sekretarja e përgjithshme e "Europa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA