Ballina Etiketimet Teatri shqiptar

Etiketim: teatri shqiptar

Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare aktori shqiptar Luran Ahmeti

TIRANË, 26 mars /ATSH – B. Naska/ Në moshën 46-vjeçare ka ndërruar jetë aktori i njohur shqiptar nga Shkupi, Luran Ahmeti. Ai u nda...

Ndahen çmimet për Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit “Moisiu On”

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Mbrëmjen e djeshme është përmbyllur Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit "Moisiu On" i cili për shkak të pandemisë Covid-19 këtë vit u...

“Në Det”, shfaqja e Teatrit të Kumanovës në Festivalin Mbarëkombëtar të...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Teatri shqiptar Kumanovë është pjesë e konkurrimit në Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit Moisiu On që po zhvillohet këto ditë online...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit “Moisiu On” vijon shfaqjet

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Në faqet zyrtare të Teatrit Kombëtar dhe Teatrit Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli”, vazhdojnë të transmetohen livestream shfaqjet që janë pjesë në...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit/ “Martesa” e Çehovit sjell nostalgjinë për kohën...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Nata e katërt e “Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit” ka vijuar mbrëmë me shfaqjen “Martesa” e A.P Çehov, një shfaqje e teatrit...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit vijon në natën e tretë me shfaqjen...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Ka vijuar konkurrimi në “Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit” me shfaqjen "Zogu i zi", e cila është transmetuar mbrëmjen e djeshme në...

“Arturo Ui”, shfaqja e natës së dytë në Festivalin Mbarëkombëtar të...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Mbrëmjen e djeshme në faqen zyrtare të Teatrit Kombëtar dhe Teatrit Kombëtar Eksperimental, "Kujtim Spahivogli" ka vijuar nata e dytë e...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit nis me “Makbethin” nga trupa e Teatrit...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Mbrëmjen e djeshme në orën 19:00 u çel konkurrimi i Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit. Shfaqja e parë e këtij festivali ka qenë...

Përkujtohet aktori Minella Borova në ditën e lindjes

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Përkujtohet sot aktori Minella Borova në ditën e lindjes. Minella Borova lindi në qytetin e Korçës më 22 shkurt 1947. Në qytetin...

Përkujtohet artisti i madh, Ferdinand Radi

TIRANË, 12 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Përkujtohet sot në datën e ndarjes nga jeta, dramaturgu, regjisori dhe aktori i njohur, Ferdinand Radi. Ai lindi në Durrës më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA