Ballina Etiketimet Te shpetuar

Etiketim: te shpetuar

TRIPOLI – Rreth 300 migrantë shpëtohen në brigjet e Libisë

TRIPOLI, 24 maj /ATSH-AFP/ - Rojat bregdetare libiane shpëtuan rreth 300 migrantë të paligjshëm afrikanë dhe aziatikë në brigjet e Libisë në dy operacione...

ROMË – 55 emigrantë shpëtohen në brigjet e Libisë

ROMË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Pesëdhjetë e pesë emigrantë u shpëtuan sot në Mesdhe në dy operacione të shpëtimit të drejtuara nga marina italiane...

MADRID – Rreth 300 emigrantë të shpëtuar në brigjet e Mesdheut

MADRID, 21 dhjetor /ATSH-AFP/ - Anija humanitare ‘’Open Arms’’ shpëtoi rreth 300 emigrantë në brigjet e Libisë, njoftoi sot drejtuesi i një OJQ-je spanjolle. "Vetëm...

SPANJË – Më shumë se 450 migrantë të shpëtuar në brigjet...

MADRID, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Rojat bregdetare spanjolle njoftuan se kishin shpëtuar më shumë se 450 imigrantë që po tentonin të kalonin nga deti...

SPANJË – Shpëtohen 1 200 migrantë në dy ditë, Madridi kërkon...

MADRID, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Ministri i Brendshëm spanjoll bëri thirrje për një zgjidhje europiane të problemit të migracionit, rojet bregdetare shpëtuan në det...

SPANJË – Rreth 500 migrantë shpëtohen në det brenda një dite

MADRID, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Shërbimet spanjolle të shpëtimit njoftuan sot se shpëtuan brenda një dite të vetme në Mesdhe rreth 500 migrantë në...

QIPRO – Të paktën 19 të vdekur pas fundosjes së një...

NIKOZI, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Të paktën 19 persona vdiqën dhe tridhjetë rezultojnë të zhdukur pas fundosjes së një anije, e cila transportonte migrantë...

LIBI – 1 000 migrantë të shpëtuar në Mesdhe

TRIPOLI, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 1 000 migrantë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërkohë që po përpiqeshin të kalonin Mesdheun për...

ITALI – Të paktën 60 të vdekur pas fundosjes së një...

ROMË, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Fundosja e një gomoneje javën e kaluar në brigjet e Libisë shënoi të paktën 60 të vdekur, sipas dëshmive...

MADRID – Të paktën 700 migrantë të shpëtuar dhe katër të...

MADRID, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Katër migrantë u gjetën të vdekur dhe rreth 700 të tjerë u shpëtuan sot pranë brigjeve jugore të Spanjës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA