Ballina Etiketimet Të rinjtë

Etiketim: të rinjtë

Të rinjtë rol të rëndësishëm në luftën kundër krimit mjedisor

TIRANË, 6 Gusht /ATSH/ -Roli i të rinjve në luftën kundër krimit mjedisor ishte në qendër të seminarit të mbështetur nga prezenca e OSBE...

Dita e Europës, të rinjtë bashkëbisedim në KQZ për rëndësinë e...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Në Ditën e Europës, zv.kryetari i KQZ-së, Denar Biba bashkëbisedoi më të rinjtë e organizatës “Qëndresa Qytetare”. Takimi kishte karakter...

Papunësia e rinisë, Sorensen: Rënie historike, 22,3% në tremujorin e fundit...

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - Papunësia e rinisë në tremujorin e fundit të 2018 ka qenë në shifrat më të ulëta historike, në 22,3%. Zv/ministrja...

Të rinjtë zbresin valsin vjenez në sheshin “Skënderbej”

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Sheshi "Skënderbej'' u shndërrua në një ballo vjeneze për qytetarët e Tiranës. Hapësira e sheshit u mbush nga të...

FOTO/ Potenciali turistik dhe mjedisor i zonës së Rrajcës

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Në kuadër të programit "Junior Ranger -Shpresë për të ardhmen" u realizua ekspedita e radhës në zonën e Rrajcës...

Të rinjtë shqiptarë, mundësi për kurse trajnimi për disa profesione në...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Të rinjtë shqiptarë, rezidentë apo jo në Itali mund të ndjekin kurse trajnimi për profesionet e barmenit, picabërësit, kuzhinierit e...

Bootcamp, për një Shkodër që ofron më shumë për të rinjtë

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Zgjidhje për një Shkodër që ofron më shumë për të rinjtë. Kjo është tematika e një Bootcamp-i që do të...

Të rinjtë shqiptarë pjesë e programit “Njihu me Amerikën”

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Një grup nxënësish të shkollës së mesme “Zihni Toska” në Berat vizituan Ambasadën amerikane nëpërmjet programit “Njihu me Amerikën”. Ata...

BRUKSEL – BE-ja u dhuron të rinjve 12 000 bileta udhëtimi...

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se të rinjve europianë të moshës 18 vjeç do tu ofrohen 12 000 bileta udhëtimi...

Zgjidhje përfundimtare problematikave të venddepozitimit të Durrësit

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ - Aksioni kombëtar “Të pastrojmë Shqipërinë që duam” nisi në orën 09:00 të mëngjesit të ditës së sotme dhe do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA