Ballina Etiketimet Taksim

Etiketim: taksim

Rishikimi i nivelit të taksës progresive/ Denaj: 63 % e të...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se zgjerimi i fashës së taksimit progresiv do të kryhet për të...

FRANCË – Le Maire: Direktivë europiane për taksimin e kompanive shumëkombëshe

PARIS, 8 prill /ATSH-AGP/ - Franca do të propozojë një direktivë europiane për taksimin e kompanive shumëkombësheve, në rast të një marrëveshje mbi këtë...

Taksa progresive/ Biznesi i vogël 13.7 miliardë lekë më shumë për...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se falë politikave fiskale të qeverisë socialiste, biznesi i vogël ka patur...

Mandati i tretë/ Ekonomi: Zero taksa për pagat deri në 40...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Partia Socialiste e cila po kërkon mandatin e tretë qeverisës premton se do të përjashtojë nga taksa për tatimin mbi të...

“Oligarkët” në këto dy mandate paguan mbi 1 miliard dollarë taksa

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaron se përmes taksimit progresiv u kishte marrë “oligarkëve” në këto dy mandate mbi 1 miliard dollarë taksa...

Taksa e sheshtë 9% e koalicionit “KÇK” rrezik /Shifër lemeritëse për...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot përmes taksimit të ndershëm progresiv prej 15 % u janë marrë në 2 mandate mbi 1...

Ulje e tatimfitimit për pagat deri në 2.5 milionë lekë, nga...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot tatimfitimi për të gjithë ata që marrin deri në 2.5 milionë lekë në muaj do të...

Qeveria do të përjashtojë nga tatimi mbi të ardhurat personale, pagat...

TIRANË, 7 mars/ATSH/ Partia Socialiste në programin e saj në mandatin e tretë parashikon heqjen e taksës mbi të ardhurat personale për pagat deri...

BRUKSEL – Scholz: BE të gjejë mënyrat për të paguar faturën...

BRUKSEL, 11 shtator /ATSH-DPA/ - Pas dakordësisë për një paketë të madhe rimëkëmbjeje në korrik për stimulimin e ekonomive europiane të goditura nga COVID-19,...

Taksimi progresiv/ Një i punësuar me pagë 34 mijë lekë paguan...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Debati mbi mënyrën e taksimit të pagës vijon mes mazhorancës dhe opozitës. Prej vitit 2013 qeveria "Rama" vendosi tatimin progresiv me argumentin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA