Ballina Etiketimet Taksa progresive

Etiketim: taksa progresive

Taksa progresive/ Çdo mësues paguan mbrapsht 22% më pak sesa me...

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Me taksimin e sheshtë një  mësues do të paguante më shumë sesa paguan aktualisht me taksën progresive. Kryeministri Edi Rama i...

Rama: Me taksën e sheshtë një i punësuar me pagë mesatare...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Për 97 % të shqiptarëve është ulur barra fiskale, falë filozofisë së ndjekur nga qeveria me vendosjen e taksës progresive...

Taksa progresive/ Vjero: Numri i të punësuarve u rrit, ndërsa u...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Vasilika Vjero, deklaroi sot se, “qeveria ka ulur tatimin mbi të ardhurat për 97 % të...

Bushati: Taksa e sheshtë 9 % është eksperimentuar në Mongoli, Shqipëri...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati u shpreh se "politika e qeverisë për zbatimin e taksës progresive ka bërë që...

Tatimi progresiv u shoqërua me rritje punësimi prej 46%

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se nga tatimi progresiv mbi të ardhurat personale përfituan 97 % e...

Taksa progresive/ Denaj: 97% e shqiptarëve paguajnë më pak

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha sot se “për 97 % të shqiptarëve është ulur barra fiskale, falë filozofisë...

Tabaku: Taksa progresive e pandershme, barrierë që takson dijen

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se taksa progresive është e pandershme, pasi sipas saj, është një barrierë...

Taksa progresive çoi çdo vit 90 milionë dollarë nga buxheti i...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi sot se, “qeveria Rama dhe mazhoranca e ka vijë ndarëse taksën progresive” Ahmetaj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA