Ballina Etiketimet Tajani

Etiketim: tajani

ROMË – Tajani: Armiku tregtar i SHBA nuk është Europa

ROMË, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Përsa i përket tarifave të metaleve, presidenti amerikan, Donald Trump ka bërë një zgjedhje që në gjykimin tim është...

BRUKSEL – Kurz kundërshton zgjidhjet individuale të shteteve europiane për migrantët

BRUKSEL, 19 qershor /ATSH-ANSA/ - Nuk jam dakord me zgjidhjet individuale të çdo shteti lidhur me çështjen e migrantëve, deklaroi kancelari austriak, Sebastian Kurz...

SOFJE – Tajani: 10 miliardë euro për investime në infrastrukturën e...

SOFJE, 17 maj /ATSH-BTA/ - Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani paraqiti sot një paketë me vlerë 10 miliardë euro për investime në infrastrukturën...

ITALI – Juncker dhe Tajani të shqetësuar për rritjen e populizmit

FIRENCE, 11 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe ai i Parlamentit Europian, Antonio Tajani shprehën shqetësimin e tyre përballë rritjes...

SPANJË – Antonio Tajani nderohet me çmimin europian “Karli V”

MADRID, 4 prill /ATSH-ANSA / - Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani është nderuar sot me çmimin “Karli V”, njoftoi presidentja e Akademisë Europiane...

ITALI – Tajani refuzon postin e kryeministrit: Do të qëndroj president...

ROMË, 7 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani deklaroi sot se do të vazhdonte të qëndronte në krye të asamblesë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA