Ballina Etiketimet Tajani

Etiketim: tajani

BRUKSEL – Tajani: 11 prilli data limit e Brexit

BRUKSEL, 21 mars /ATSH-ANSA/ - Limiti për shtyrjen e shkurtër të Brexit duhet të jetë 11 prilli, data brenda të cilës Britania e Madhe...

BERLIN – Tajani: Brexit mund të shtyhet vetëm disa javë

BERLIN, 9 mars /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe mund ta shtyjë vetëm disa javë daljen nga BE-ja dhe vetëm nëse jep një arsye të...

UASHINGTON – Tajani: Do të reagojmë nëse SHBA vendos tarifa mbi...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ne jemi të gatshëm për dialog, nuk mund të përballojmë luftrat tregtare, por nëse administrata Trump do të vendosë...

BRUKSEL- Tajani: Plan Marshall për Afrikën

BRUKSEL, 19 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Është i nevojshëm një Plan Marshall për Afrikën duke financuar 50 miliardë euro nga buxheti i BE dhe duke...

STRASBURG – Tajani: Mirëpresim May, por nuk ndryshojmë vendimin e marrë

STRASBURG, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/- Mirëpresim kryeministren, Theresa May, por nuk mund të ndryshojmë një vendim që tashmë është marrë, deklaroi kryetari i Parlamentit Europian,...

BRUKSEL – PE me portal online ”Çfarë bën Europa për mua?”

BRUKSEL, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Artikuj të shkurtër për t'u lexuar për mënyrën se si Bashkimi Europian ka përmirësuar jetën e qytetarëve të tij,...

KOMENT – Nazizmi dhe nacionalsocializmi provokojnë debat në PE

STRASBURG, 24 tetor /ATSH-ANSA/ - Nazizmi, socializmi, nacionalsocializmi dhe historia e paradokohshme e Europës ishin temat që nxitën debatin në sesionin e sotëm plenar...

BRUKSEL – Tajani: May nuk paraqiti ndonjë risi përpara 27

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May nuk paraqiti lajme të rëndësishme gjatë fjalës së saj përpara 27 liderëve të shteteve apo...

LIBI – Tajani kërkon krijimin e një “liste të zezë” për...

TRIPOLI, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani nënvizoi sot, gjatë një vizite në Tripoli, domosdoshmërinë për krijimin e "një liste...

STRASBURG- Tajani falenderon Bullgarinë për bashkëpunimin gjatë presidencës së BE

STRASBURG ,3 korrik /ATSH-ANSA/ -  Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani falenderoi Bullgarinë, mbajtësen e presidencës së radhës të BE-së, që përfundoi më 30...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA