Ballina Etiketimet Studim

Etiketim: studim

FOKUS – Studim revolucionar që rishikon rolin e karbohidrateve dhe yndyrave...

ROMË, 12 tetor /ATSH-ANSA/ - Karbohidratet dhe yndyrat e ngopura mbrojnë zemrën. Ky është studimi revolucionar për ata që i duan karbohidratet dhe nuk kujdesen shumë...

Hapen aplikimet, 18 të rinj mundësi studimi në akademitë ushtarake në...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ 18 të rinj nga Shqipëria do të kenë mundësi të bëhen pjesë e akademive më të mira ushtarake në Shtetet e...

COVID-19, studimi i Akademisë së Shkencave: 73.3 % e popullsisë, e...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Akademia e Shkencave e Shqipërisë deklaroi sot se deri tani është imunizuar 73.3 % e popullsisë shqiptare, ndërsa thekson se diskutohet...

COVID-19, ja pse virusi prek më pak fëmijët

TIRANË, 20 gusht/ATSH/  Që nga fillimi i pandemisë, fëmijët dhe adoleshentët kanë qenë më pak të prekshëm ndaj SarsCov2/Covid-19. Nuk ka pasur forma të...

Remitancat impakt në ekonomi, përbëjnë mbi 10% të PBB-së

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ "Në Shqipëri, remitancat përbëjnë mbi 10% të Prodhimit të Brendshëm Bruto, e për rrjedhojë analizat e detajuara të impaktit të...

Migrena rrit rrezikun e demencës, veçanërisht të Alzheimerit

LONDËR, 27 korrik /ATSH/ - Migrena është çrregullimi më i zakonshëm neurologjik në të gjitha moshat dhe këtë gjë e dimë, por një studim...

Robotëve u besohet më shumë nëse duken si njerëz

PIZA/LONDËR, 19 korrik /ATSH-ANSA/ - Sa më shumë prirje që të kemi për t'u besuar makinerive dhe robotëve, aq më shumë ndihemi si ata...

KOMENT – Si do të jetojmë deri në 130 vjet?

NJU JORK, 19 korrik /ATSH/ - Numri i 100-vjeçarëve ose njerëzve jeta e të cilëve kalon mbi 100 vjet, po rritet nga dekada në...

Studime të reja shpresëdhënëse/ Brataj: Tofacitinib zvogëlon vdekshmërinë në pneumoninë nga...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj bëri të ditur sot se janë kryer studime të reja...

GJERMANI – Shumica e gjermanëve duan rol më të madh të...

BERLIN, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Sipas një sondazhi të ri, shumica e gjermanëve do të dëshironin që vendi i tyre të luante një rol...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA