Ballina Etiketimet Stop

Etiketim: stop

Ndalohet duhani edhe në… parqe dhe stadiume!

MILANO, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot qyteti i Milanos ndalon pirjen e duhanit në mjedise të hapura në disa zona të qytetit. Ndalimet fillojnë...

Arrestohet sanitarja e spitalit COVID 2/ Akuzohet për mashtrim dhe korrupsion

TIRANË, 13 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Tiranës ka arrestuar sanitaren në spitalin COVID 2, që akuzohet se ka mashtruar një qytetare, duke u hequr...

E latë cigaren? Shihni përfitimet!

ROMË, 13 dhjetor /ATSH/ - Kur e lini pirjen e duhanit, përfitimet shëndetësore janë të sigurta, në planin afatshkurtër dhe afatgjatë. Këtu janë disa...

Japonia ndalon shitjen e makinave me naftë dhe benzinë

TOKIO, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Qeveria japoneze po përgatitet të heqë dorë nga shitja e makinave me naftë dhe benzinë ​​për të lehtësuar kalimin...

Londra ndalon ”Huawei”-n nga rrjeti 5G i vendit

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria britanike tha sot se do të ndalonte ofruesit e  instalimeve të pajisjeve të ''Huawei'' në rrjetin 5G të...

GJERMANI – ”Volkswagen” ndalon prodhimin në përgjigje të koronavirusit

WOLFSBURG, 17 mars /ATSH-DPA/ - Grupi ''Volkswagen'' po ndalon përkohësisht prodhimin në shumicën dërrmuese të filialeve të tij, në përgjigje të pandemisë së koronavirusit,...

MJEDIS -Gjermania fillon reduktimin e përdorimit të karbonit deri në eliminimin...

BERLIN, 16 janar /ATSH-ANSA /- Plani për reduktimin e përdorimin e karbonit në Gjermani, i miratuar nga të gjitha Lander-at  do të fillojë menjëherë:...

ROMË – Italia bllokon eksportin e armëve në Turqi

ROMË, 14 tetor /ATSH-ANSA/ - Gjatë orëve të ardhshme, Italia do të bllokojë eksportin e armëve në Turqi dhe gjithçka që ka të bëjë...

Stop Informalitetit/ Bllokohen 1.6 milionë litra gaz i lëngshëm

TIRANË, 27 shtator/ATSH/- Aksioni "Stop Informalitetit" vijon punën në terren, ku ditët e fundit është bllokuar 1.6 milionë litra gaz i lëngshëm, pasi subjekti...

Rama: Zero tolerancë subjekteve që cenojnë konkurrencën, konsumatorin e shtetin

TIRANË, 18 korrik /ATSH/ - Operacioni stop informalitetit, që synon rivendosjen në ligjshmëri të subjekteve që cenojnë konkurrencën ka vazhduar edhe sot. Kryeministri Edi Rama...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA